RU

Литвин проти ірландського сценарію - в Україні має бути одна мова

26.03.2010, 10:55

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що Україна не повинна повторювати "ірландські помилки" і вводити другу державну мову, інакше українська буде відсунена на периферію. Про це він заявив в інтерв'ю ірландській газеті "Айріш таймс".

Як повідомила ЛІГАБізнесІнформ прес-секретар спікера Вікторія Шведова, В.Литвин уточнив: "Ірландія здійснила "помилку" у визнанні англійської другої державної... Ми не повинні повторювати ірландську помилку. Сьогодні англійська мова домінує в Ірландії. Якщо російська буде визнана другою державною в Україні, у нинішніх умовах українська мова буде відсунена на периферію".

До того ж В.Литвин звернув увагу на те, що права російськомовного населення в Україні також не повинні порушуватися. "Більшість вважає українську рідною мовою, але значна кількість населення спілкується російською. Російська домінує на телебаченні і у друкованих ЗМІ загалом. Є певний психологічний бар'єр, коли російська мова розглядається як більш престижна", - пояснив він.

Реагуючи на зауваження журналіста про те, що в Ірландії довелося надати офіційний статус англійської мови через незначну кількість населення, яка розмовляла ірландською, В.Литвин сказав: "У ХІХ столітті у Франції не було значної кількості франкомовних, однак вони були змушені розмовляти французькою в ті часи".

Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Янукович пообіцяв, що українська мова буде єдиною державною мовою в Україні.

Володимир Литвин: біографія та добірка новин >>>
Двомовність - за і проти: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини