RU

Литвин пропонує скоротити виборчу кампанію на 30 днів

18.05.2009, 11:27

Голова Верховної Ради Володимир Литвин пропонує депутатам призначити вибори Президента України на 17 січня 2010 року і скоротити виборчу кампанію з 120 до 90 днів. Про це він заявив сьогодні, відкриваючи засідання погоджувальної ради.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, при цьому В.Литвин нагадав депутатам про рішення Конституційного Суду України, який минулого тижня визнав неконституційною дату президентських виборів 25 жовтня 2009 року. За його словами, з цього витікає, що "ми маємо освятити дату 17 січня".

Крім того, В.Литвин наполягає на необхідності внести зміни у виборче законодавство і ухвалити рішення про скорочення термінів виборчої кампанії з 120 до 90 днів. "Як показують попередні напрацювання, цього досить, щоб і терміни всі витримати, і в технологічному, і в організаційному плані здійснити підготовку до виборів з такого розрахунку, щоб країну менше трясло. Хоча повністю очевидно, що це - побажання", - сказав спікер.

Нагадаємо, Конституційний Суд визнав неконституційною Постанову Верховної Ради про призначення виборів Президента на 25 жовтня 2009 року. Відповідне рішення КСУ обнародував у середу Голова Конституційного Суду Андрій Стрижак.

Це означає, що підготовка до президентських виборів "заморожена" до нового рішення парламенту про дату їхнього проведення.

Президент України Віктор Ющенко привітав це рішення КСУ і закликав лідерів політичних сил парламенту, зокрема, БЮТ і Партію регіонів, виявити повагу до Конституції в цьому питанні. "Я закликаю провідні політичні сили парламенту ставитися з повагою до Конституції, поважати стабільність і робити так, як в цьому питанні імперативно визначає Основний Закон України. Упевнений, що в цьому питанні треба керуватися не політичною доцільністю того чи іншого кандидата", - сказав він.

У свою чергу, лідер Партії регіонів Віктор Янукович у Донецьку заявив, що найбільш доцільною датою проведення виборів Президента України буде 17 січня 2010 року. За його словами, немає сенсу гнати людей на вибори до Нового року.

А ось народний депутат, представник групи "Народна самооборона" Геннадій Москаль вважає неправильним рішення Конституційного Суду України щодо дати президентських виборів і збирається повторити своє подання про їх призначення на 25 жовтня.

Володимир Литвин: біографія і добірка новин>>>
Вибори Президента України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини