RU

Литвин пропонує обрати Президента у 2016 році

04.10.2010, 15:05
Литвин пропонує обрати Президента у 2016 році - Фото
c0804c2282d4e3940d83bd4e8ec3851d.jpg

Литвин пропонує обрати Президента у 2016 році
Наступні вибори у Верховну Раду слід би провести у вересні 2012 року, а вибори Президента України - у лютому 2016 року. Такої думки дотримується спікер парламенту Володимир Литвин, про що він заявив сьогодні журналістам на брифінгу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Литвин зазначив, що якщо зараз не вносити жодних змін, то чергові вибори у Верховну Раду повинні відбутися у березні 2012 року, оскільки парламент у 2007 році обирався на п'ять років. Водночас спікер наголосив, що навіть у такому випадку термін повноважень нинішнього парламенту буде скорочено на півроку, оскільки вибори у 2007 році проходили у вересні.

Так само, за його словами, якщо не вносити зміни до чинного законодавства, буде скорочено термін перебування на посаді Президента України.

В.Литвин зазначив, що у зв'язку з цим він запропонував розробити проект внесення змін до Конституції, в якому зафіксували терміни повноважень представників нинішньої влади.

"Щодо терміну повноважень Верховної Ради України зафіксували, що вибори проводяться, скажімо, в останню неділю вересня п'ятого року її повноважень і зафіксували, що термін повноважень ВР України (нинішньої) буде п'ять років. Оскільки з наступної каденції Верховна Рада України повинна перейти, якщо нічого не зміниться, на 4 роки… Те саме стосується і Президента. Зафіксувати, що вибори Президента України проходять у лютому, коли закінчується термін його п'ятирічних повноважень. Якщо слідувати цій логіці, а це поки тільки моє бачення, наступні вибори Президента повинні відбутися у лютому 2016 року", - сказав спікер Верховної Ради.

До того ж політик уточнив, що дату президентських виборів він виводить, з огляду на п'ятирічний термін повноважень з моменту вступу на посаду.

В.Литвин також повідомив, що, крім того, цим проектом змін до Конституції він пропонує зафіксувати п'ятирічний термін повноважень для депутатів місцевих рад, а також сільські, селищні і міські голови, для тих, хто буде обраний на місцевих виборах 2014 року. Оскільки, за його словами, до місцевих виборів 31 жовтня парламент не встигне внести зміни до Конституції.

Володимир Литвин: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини