RU

Литва може заблокувати Калінінград у відповідь на тиск Росії

02.10.2013, 17:48
Литва може заблокувати Калінінград у відповідь на тиск Росії - Фото
Лінас Лінкявічус - зліва (фото - Reuters)
Литва може заблокувати автомобільні та залізничні шляхи між Росією і Калінінградською областю, якщо Москва продовжить тиснути на своїх сусідів через їх зв'язків з Європейським Союзом. Про це в інтерв'ю агентству  Reuters заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус.  

У литовському Вільнюсі в листопаді пройде саміт ЄС і шести держав Східної Європи і Кавказу (України, Білорусі, Молдови, Грузії, Азербайджану та Вірменії), які ведуть переговори про більш тісних торговельних зв'язках з Брюсселем. Всі вони є колишніми радянськими республіками, які Росія розглядає як частину своєї сфери впливу.

За словами міністра, Росія останнім часом почала безпідставно затримувати на своїй митниці поїзда з Литви, що завдає збитків державі. "Ми могли б також застосувати ці ж заходи", - сказав Лінас Лінкявічус.  

"Як ви знаєте, Калінінградська область є ізольованим, географічно ізольованим регіоно, тому ми могли б застосувати деякі заходи", - зазначив він , додавши, що ніяких обговорень у цьому напрямку поки не було.  

"Транспорт, ми могли б відрізати поїзда, але не тільки поїзди, а також постачання товарів, - що завгодно. Теоретично це можливо. Це не обговорюється, це не наш спосіб мислення, це не наші методи", - запевнив Лінкявічус.  

Нагадаємо, Калінінградська область Росії є анклавом, розташованим між Польщею на півдні та Литвою на півночі і сході. У регіоні проживають 430 тис. осіб, і він має найбільший порт на Балтиці. Крім морських перевезень, є дорожнє і залізничне сполучення з Росією, що через Литву і Білорусь.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини