RU

Литовська газета опублікувала сценарій війни між Україною і Росією за Крим

10.07.2008, 12:07

Литовська газета "Geopolitika" опублікувала сценарій війни за Крим та Севастополь, який, начебто, готова вести Росія. Видання стверджує, що аналіз цього протистояння, його причини, перебіг і результат розробив і змоделював відомий мозковий трест США "RAND Corporation".

Розвиток подій визначено таким чином: "Росія анексує Севастополь і окуповує острів Тузла, забезпечивши таким чином контроль над Керченською протокою, якою з Кубані на територію України вторгнуться російські війська. З Новоросійська до Криму переправляють десант, його висадку на берег прикриває флот, що базується у Севастополі. Захопити саме місто не складно, оскільки там переважають проросійські настрої".

"Берег, у місцях атаки російського десанту, блокують українські війська - Керченська механізована бригада та Сімферопольська артилерійська бригада. У Крим з Дніпропетровська та Миколаєва перекидають повітряно-штурмові бригади, з Кіровограду та Очакова - морські та сухопутні спецпідрозділи. На півострові формуються загони опору з кримських татар", - йдеться у тексті. Газета передбачає, що результат конфлікту буде таким: "Україна програє і просить допомоги у Заходу. А на заході та сході України формуються добровольчі загони, що підтримують різні сторони - і Україна опиняється за крок від громадянської війни".

"Об'єктивно кажучи, - пише "Geopolitika", - поразка України передбачувана, як і звернення за допомогою - до Європи та Америки. Корпорація RAND, яка провела аналогічне моделювання, вважає, що Німеччина, не бажаючи вплутуватися у війну, виступить з пропозицією визнати факт поділу України. Цю позицію підтримає більшість країн ЄС та НАТО. На допомогу Україні, ймовірно, прийдуть США, Великобританія і Туреччина, до їхньої думки приєднаються Угорщина, Чехія, Польща та Балтійські країни. Щодо конкретних дій Польщі, то вони можливі лише у разі активної участі "німецької групи" - Польща не захоче бути єдиною базою у війні США з Росією. І в такій ситуації важливо, чи захочуть США поодинці захищати суверенітет України, посилаючи туди на загибель своїх солдат - необхідність такого кроку буде достатньо важко пояснювати американцям. До того ж, це означатиме серйозну військову конфронтацію з Росією. За відсутності активних дій США, у конфлікт не втручатиметься Великобританія, а Туреччина може обмежитися військово-технічною підтримкою...", - передає РІА "Новости".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини