RU

Лист Кокса і Кваснєвського - Януковичу: повний текст

16.10.2013, 10:06
Лист Кокса і Кваснєвського - Януковичу: повний текст - Фото
Віктор Янукович та Олександр Квасьнєвський (фото - yes-ukraine.org)
Журналісти опублікували текст листа президенту України Віктору Януковичу, написаного членами моніторингової групи Європарламенту Петом Коксом і Олександром Кваснєвським у справі Юлії Тимошенко від 4 жовтня. У листі європейські емісари попросили помилувати Тимошенко "на медичних та гуманітарних підставах", пише Дзеркало тижня.

У листі йдеться, що "підписання угоди про асоціацію стане актом стратегічної та історичної важливості для всіх зацікавлених сторін", у зв'язку з чим Кокс і Кваснєвський просять президента України "звільнити Юлію Тимошенко з міркувань її медичного лікування і гуманітарних підстав шляхом помилування "

Лист Кокса і Кваснєвського - Януковичу: повний текст
У листі не згадується ні країна, в яку повинна відправитися Тимошенко після помилування, ні конкретна клініка. Однак у тексті доповіді місії Кокса-Кваснєвського в Європарламенті, йдеться про те, що Німеччина неодноразово заявляла про можливість прийняти у себе на лікування Тимошенко.

"Приймаючи умови, висунуті Радою з закордонних справ Європейського Союзу в грудні 2012 року, що включають проведення реформи виборчого законодавства та судової системи, а також вирішення питання виборчого правосуддя, як найважливіших передумов підписання угоди про асоціацію... Беручи до уваги медичні поради лікарів Юлії Тимошенко, які висловлюють необхідність в негайному хірургічному лікуванні... Висловлюючи нашу впевненість у тому, що підписання угоди про асоціацію стане актом стратегічної та історичної важливості для всіх задіяних сторін... Просимо, враховуючи необхідність виконання вищезазначених зобов'язань, звільнити Юлію Тимошенко з міркувань її медичного лікування і гуманітарних підстав шляхом помилування", - йдеться в документі.

Разом з тим, за інформацією журналістів, влада Німеччини була готова прийняти у себе Тимошенко тільки в тому випадку, якщо її не потрібно буде тримати  в лікарні під вартою.

Нагадаємо також, що 4 жовтня Юлія Тимошенко заявила, що місія Європарламенту передала їй офіційну пропозицію про можливий виїзд до Німеччини для лікування. Екс-прем'єр-міністр України публічно прийняла цю пропозицію, враховуючи важливість для України підписання угоди з ЄС про асоціацію. Після цього моніторингова група Європарламенту передала Януковичу листа, в якому попросила помилувати Тимошенко.

Досьє на Юлію Тимошенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини