RU

Лещенко звинувачує Авакова в корупції, міністр - заперечує

28.01.2016, 17:50
Лещенко звинувачує Авакова в корупції, міністр - заперечує - Фото
Сергій Лещенко
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков  суміщає посаду в уряді з бізнесом своєї італійської фірми. Про це у своєму блозі на Українській правді написав народний депутат від БПП Сергій Лещенко.

Він зазначив, що отримав в торгово-промисловій палаті італійсько провінції Фрозіноне реєстраційні документи по підприємству AvItalia SRL

3dbe0-avitalia1.jpg


"Згідно зі статутними документами, фірма була заснована в 2011 році з метою управління нерухомістю. Капітал склав 1,8 мільйона євро, а штат компанії складає одне обличчя. Арсену Авакову належать всі 100% акцій підприємства", - підкреслив Лещенко.

Народний депутат нагадав, що Аваков був призначений на посаду міністра внутрішніх справ 27 лютого 2014 року. "Але в квітні 2015 року на зборах фірми AvItalia SRL Аваков фігурував як "президент". У розпорядженні автора є протокол про збори акціонерів фірми AvItalia SRL від 30 квітня 2015 в номері готелю Київ у присутності Арсена Авакова і його дружини Інни Авакової", - додав Лещенко.

На зборах акціонерів було затверджено звіт за 2014 рік, і розподілений прибуток у розмірі 203 тисяч євро.

"Протокол зборів акціонерів AvItalia SRL підписаний "президентом Арсеном Аваковим". Проблема ж полягає в тому, що, за українським законом про Кабінет міністрів України, Аваков не може суміщати роботу міністром з будь-якою іншою діяльністю, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час" , - нагадав Лещенко.

Він вважає, що, таким чином, підписавши протокол зборів акціонерів в якості "президента", Аваков допустив поєднання роботи міністра внутрішніх справ України з діяльністю в інтересах італійської AvItalia SRL

Лещенко зазначив, що згідно із законодавством, протокол про корупцію на міністра Авакова може скласти СБУ, прокуратура і міністерство внутрішніх справ. "Тому мною буде направлено відповідне звернення до вказаних органів. Крім того, перевірки вимагає, якою саме нерухомістю володіє і управляє Аваков в Італії. Якщо Національна поліція складе протокол про корупцію на міністра - це буде справжнім визнанням нових стандартів і цінностей в цьому органі", - резюмував Лещенко.

У той же час Аваков у себе в Twitter написав: "N-а брехлива параноя від Лещенка в мою адресу. Лещенко, бігом в касу до Григоришина. Заслужив". Він додав, що свого достатку не ховає: "І податки плачу, і в декларацію вношу". У коментарі ЛІГА.net міністр повідомив, що більш детальну відповідь на пред'явлені претензії надасть ввечері.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини