RU

Лещенко допустив два порушення при покупці квартири - НАБУ

19.09.2016, 13:47
Лещенко допустив два порушення при покупці квартири - НАБУ - Фото
Сергій Лещенко
Перевіривши обставини покупки квартири народним депутатом Сергієм Лещенком, Національне антикорупційне бюро виявило два адміністративних правопорушення. Про це сьогодні на брифінгу повідомив директор НАБУ Артем Ситник, передає кореспондент ЛІГА.net.

"Є ряд порушень, які, як ми вважаємо, підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією", - сказав він.

Ситник зазначив, що договір про кредит між Оленою Притулою і Лещенком був безпроцентним. "Цей договір укладено на десять років. З огляду на, що на кредитному ринку України відсутні реальні можливості отримання безвідсоткових кредитів... існують ознаки можливості отримання народним депутатом Лещенком безвідсоткових кредитів, що не є загальнодоступною послугою", - сказав він.

За словами Ситника, друге адміністративне правопорушення пов'язане з декларацією Лещенка за 2014-2015 роки.

"Як народний депутат, Лещенко задекларував за 2014-2015 роки квартиру як місце свого проживання по вулиці Турівській в Києві. Причому ніякі члени сім'ї, які проживали б за цією адресою, в декларацію не включені. Є депозитні рахунки, якими оперувала його мати і яка також прописана за цією адресою. При такій ситуації цього члена сім'ї потрібно було включати в декларацію і декларувати ті депозити, які були зараховані на її ім'я", - сказав він.

Ситник зазначив, що такі дії підпадають під частину 3 статті 172 Кодексу про адміністративні правопорушення - порушення вимог фінансового контролю.

Він підкреслив, що у НАБУ немає повноважень перевірки за фактом адміністративних правопорушень, тому результати такої перевірки будуть передані до Національного агентства щодо запобігання корупції.

З тим, щоб НАЗК в рамках своєї компетенції оцінили встановлені НАБУ факти і прийняли рішення про наявність чи відсутність складу адмінправопорушення з боку Лещенка.

Раніше користувачі соцмереж стали обговорювати довідку з держреєстру прав на нерухоме майно, яка нібито свідчила про придбання депутатом квартири. Згідно з документом, депутат придбав квартиру площею 192 кв м в новобудові в центрі Києва. На сайтах нерухомості вартість такої квартири оцінюється в $310 тис.

Пізніше Лещенко розповів, де взяв гроші на квартиру.

Читайте також: Квартира Лещенка: юридичний аналіз гучного скандалу

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини