RU

Лазаренко програв в ЄСПЛ справу про права на квартиру в Україні

01.02.2013, 10:59
Лазаренко програв в ЄСПЛ справу про права на квартиру в Україні - Фото
Павло Лазаренко (фото - tsn.ua)
Колишній прем'єр-міністр України Павло Лазаренко програв в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) справу проти України щодо прав власності. Про це в інтерв'ю Комерсант-Україна повідомила суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська.

"Пан Лазаренко і члени його сім'ї поскаржилися на те, що, коли вони покинули Україну у 1999 році, у них відібрали квартиру, яку їм свого часу дала держава як родині прем'єр-міністра. Із їхньої точки зору, квартира була відібрана незаконно, тому що у них були достатні причини не перебувати в квартирі більше шести місяців, зберігаючи за собою право користування нею, а національні суди вирішили інакше. Крім цього, позивачі скаржилися, що втратили доступ до власності, що залишилася в даній квартирі", - повідомила Юдківська.

Вона зазначила, що в підсумку в 2012 році ЄСПЛ дійшов висновку, що в питанні недоступа до власності позивач не вичерпав можливості для захисту прав на національному рівні, а що стосується позбавлення їх права проживання в державній квартирі, то українські суди прийняли обгрунтоване рішення про виселення . "Тобто в цілому позивачу було відмовлено в скарзі", - сказала суддя.

Нагадаємо, зараз Лазаренко перебуває в США.

У січні 2013 року Генпрокуратура України повідомила, що завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня, екс-прем'єру Юлії Тимошенко вручено повідомлення в підозрі її в організації спільно з екс-прем'єром Павлом Лазаренком умисного вбивства з корисливих мотивів.

Досьє на Павла Лазаренка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини