RU

Лавринович: Україна не оскаржуватиме рішення ЄСПЛ по Тимошенко

02.05.2013, 18:30
Лавринович: Україна не оскаржуватиме рішення ЄСПЛ по Тимошенко - Фото
Олександр Лавринович

"Єдина позиція, за якою державу Україна визнано порушником - це ст.5 Конвенції з прав людини (порушення прав при арешті - ред.). І ця позиція вже виправлена після вступу в дію нового Кримінального процесуального кодексу", - сказав Олександр Лавринович.

За його словами, необхідно зробити офіційний переклад рішення ЄСПЛ, проаналізувати цей документ, але навряд-чи держава Україна буде подавати апеляцію на це рішення.

"Я не бачу тут предмету для оскарження, тому що є порушення по одній позиції, а новий КПК прийнятий і працює, тому ймовірність оскарження мінімальна", - зазначив він.

Що стосується визнання Європейським судом порушення за ст.18 Європейської конвенції з прав людини, то, як підкреслив Лавринович, мова не йде про політичну мотивацію, оскільки в самому рішенні міститься фраза "з інших мотивів" і мова йде про застосування арешту за мотивами неповаги до суду.

"Стаття 18 констатує, що фактично затримання та арешт були покаранням за неповагу до суду. Рішення про зміну запобіжного заходу приймалося з інших мотивів", - пояснив міністр.

"Європейським судом констатовано відсутність політичних мотивів затримання пані Тимошенко", - підкреслив Лавринович.

Також, за його словами, захист екс-прем'єра поки не може оскаржити сам вирок.

За матеріалами: Інтерфакс-Украина

Досьє  на Александра Лавриновича

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини