RU

Лавринович сповістив Євросуд, що Тимошенко відмовилася лікуватися

23.03.2012, 12:20
Лавринович сповістив Євросуд, що Тимошенко відмовилася лікуватися - Фото
Олександр Лавринович
У Мін'юсті наполягають, що Юлія Тимошенко може лікуватися  й у Качанівській колонії. Інформація про її відмови лікуватися в стінах виправного закладу направлена ​​до Європейського суду з прав людини. Про це, відповідаючи на запитання депутатів під час години запитань до уряду, заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Лавринович підкреслив, що в приписі Європейського суду йдеться про необхідність забезпечити отримання заявницею (Тимошенко, - ред.) медичної допомоги, яка відповідає її скарзі, у відповідному закладі.

Лавринович уточнив, що після огляду Тимошенко німецькими фахівцями спільна німецько-українська комісія розробила план її лікування. Екс-прем'єра поставили до відома, що в колонії є все необхідне обладнання та можливість залучення фахівців для того, щоб надати їй допомогу відповідно до плану. "Але вона не погодилася, вимагаючи лікування в стаціонарній установі за межами колонії", - сказав міністр.

За словами Лавриновича, Тимошенко проінформували про те, що вісім з десяти пунктів плану лікування можуть бути виконані в колонії, і лише сьомий і дев'ятий вимагають її вивезена за межі установи.

Після цих слів депутати від БЮТ встали зі своїх місць і почали кричати: "Ганьба!" Лавринович продовжив виступ, зазначивши, що, незважаючи на цю інформацію, Тимошенко продовжує відмовлятися від реалізації плану лікування. "Це єдина причина, по якій вона не отримує на сьогоднішній день медичної допомоги", - сказав він, додавши, що її відмови задокументовані, і інформація про них направлена ​​до Європейського суду.

У свою чергу, депутат Сергій Власенко заявив: "Тимошенко вимагає тільки одного: жорсткого дотримання того плану лікування, який наказали німецькі лікарі, а вони чітко записали, що її лікування можливе тільки в стаціонарі спеціалізованої клініки. А відмовляється Тимошенко тільки від того, щоб у неї брали пункцію спинного мозку в тюремній камері".

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну надати екс-прем'єру Тимошенко медичну допомогу у відповідному медичному закладі. Таке розпорядження суд виніс в рамках правила 39-1 регламенту (попередні судові заходи). Сама Тимошенко повідомила, що стаціонар для неї "будують" прямо в колонії.

Міністр юстиції Олександр Лавринович з такою позицією не погодився. За його словами, це не компетенція Євросуду. "Що стосується повноважень Європейського суду - це не входить в його компетенцію", - сказав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини