RU

Лавринович про лікування Тимошенко: це не справа Євросуду

16.03.2012, 16:26
Лавринович про лікування Тимошенко: це не справа Євросуду - Фото
Олександр Лавринович
Міністр юстиції України Олександр Лавринович не бачить перешкод для лікування Юлії Тимошенко за межами Качанівської виправної колонії, якщо стан її здоров'я дійсно цього потребує, але це питання знаходиться за межами компетенції Євросуду. Про це він заявив журналістам на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Лавриновича попросили прокоментувати заяву адвоката екс-прем'єра Сергія Власенка про те, що Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну лікувати Тимошенко в стаціонарі, за межами Качанівській колонії.

"Що стосується повноважень Європейського суду - це не входить в його компетенцію. Але якщо реальний стан здоров'я потребує лікування в стаціонарі, за межами, я не бачу ніяких перешкод, щоб це було зроблено. Законодавство України дозволяє це робити. З того, що я чув і знаю, ні від керівництва пенітенціарної служби, ні від прокуратури я не бачив ніяких застережень, якщо це дійсно буде потрібно", - сказав міністр.

При цьому Лавринович назвав безпрецедентним той факт, що до Тимошенко були допущені іноземні лікарі: "Я думаю, це яскрава демонстрація того, що питання здоров'я людини - над політикою, над всякими карами й кожна людина, якщо потребує допомоги, він повинен її отримати ".

Крім того, Лавринович заявив, що Європейський суд не приймає рішень про те, де, коли і як когось лікувати, і він не може скасовувати рішення національних судів. "Він приймає рішення про порушення Конвенції з прав людини з тієї чи іншої справи. Ми вчора від секретаріату Європейського суду отримали додаткові питання до тих, які надсилалися раніше. На них необхідно дати відповідь. Це якраз питання, які стосуються забезпечення умов для лікування засудженої Юлії Тимошенко. Така відповідь буде надана в установлений строк, і він повинен бути прийнятий до уваги при винесенні рішення про дотримання або недотримання норм Конвенції українським правосуддям і пенітенціарною системою", - підсумував він.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини в рамках 39-го регламенту (попередні судові заходи) зобов'язав державу Україну лікувати екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко в умовах стаціонару.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини