RU

Лавринович заявляє, що Рада не забезпечуватиме вибори без Указу Президента

08.10.2008, 13:10

До появи Указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, парламент не прийматиме жодних рішень щодо забезпечення дострокових парламентських виборів. Про це заявив Перший заступник Голови ВР Олександр Лавринович, народний депутат від Партії регіонів на брифінгу в парламенті в середу.

"До виходу відповідного Указу Президента про дострокове припинення повноважень ВР, жодних розмов про забезпечення наступної виборчої кампанії бути не може в принципі", - зазначив О. Лавринович, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Політик додав, що така ініціатива не відповідатиме Конституції України.

"Президент України має право достроково припинити повноваження ВР, але це не його обов'язок. І якщо сьогодні парламент прийматиме якісь рішення щодо забезпечення дострокової виборчої кампанії, то він може поставити себе в дуже незручну ситуацію, оскільки Президент може скористатися цим правом у будь-який час, в тому числі, і через рік, а може не скористатися взагалі", - пояснив О. Лавринович.

За словами першого віце-спікера, узгодження законодавчого поля має проводитися шляхом внесення змін до чинних законів України. "Звичайно, для того, щоб була абсолютна відповідність між нормами різних законів і наявністю відповідних інституцій, бажано такі зміни вносити. Такі проекти існують, і їх розгляд можливий, але тільки у разі прийняття рішення, що дострокові вибори в Україні відбудуться", - сказав О. Лавринович.

Політик також здивований інформацією, яку подають ЗМІ. Зокрема він не згодний з формулюванням, що за результатами консультацій у Президента всі фракції ВР підтримали ідею проведення дострокових парламентських виборів. О. Лавринович вважає, що така інформація є "повною нісенітницею", оскільки з цього приводу існують різні позиції. Зокрема фракція Партії регіонів ніколи не виступала ініціатором дострокових виборів. Але якщо Президент України каже, що використав увесь ліміт часу і довіри, то це означає, що у нього є повне конституційне право прийняти рішення щодо дострокового припинення повноважень ВР і призначення дати нових дострокових виборів, - наголосив О. Лавринович.

"Його право ми не оскаржуємо і, безумовно, будемо виконувати цей Указ, коли він вийде. Але при цьому ініціювати ті рішення, які потрібні для забезпечення виборів, ми, звичайно, не будемо", - зазначив депутат, додавши, що це "проблема уряду і Президента", які повинні проаналізувати ситуацію, порахувати і подати на розгляд парламенту відповідні проекти документів.

"Залежно від того, що представлено, буде прийматися рішення про підтримку або непідтримку відповідного проекту закону", - заявив перший віце-спікер.

Нагадаємо, прес-секретар Президента Ірина Ваннікова, стверджувала, що за підсумками консультацій із Президентом усі лідери фракцій погодилися на проведення дострокових парламентських виборів.

Досьє на Олександра Лавриновича >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини