RU

Лавринович заступився за дідусів і бабусів чиновників

24.12.2010, 16:40
Лавринович заступився за дідусів і бабусів чиновників - Фото
6a8116c1311c5cbf9eab4b564c99798c.jpg

Лавринович заступився за дідусів і бабусів чиновників

Міністр юстиції Олександр Лавринович (на фото) пояснив, що родичі високих посадових осіб не будуть декларувати своїх прибутків, оскільки це обмеження їхніх прав. Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О.Лавринович наголосив: "Якщо ми ставимо собі мету тотальний контроль і недопущення корупційних дій особою, яка перебуває на державній службі, і у нього є сім'я, діти, батьки, дідусі, бабусі, інші родичі, і всі вони повинні будуть декларувати свої витрати і прибутки, я думаю, що для людей нормальних зрозуміло, що це обмеження їхніх прав".

О.Лавринович зазначив, що журналісти проектують це питання на обмежене коло осіб, наприклад, на членів уряду, а відповідно до антикорупційних законопроектів декларувати свої витрати в Україні має набагато більша кількість людей - більше мільйона. "Я думаю, ми повинні боротися з цим явищем (з корупцією, - ред.) так, щоб не завдавати збитків іншим людям і не створювати проблем у суспільстві", - сказав він.

У цьому контексті Міністр юстиції також нагадав про рішення Конституційного Суду України щодо неконституційності законодавчого положення про те, що родичі чиновників повинні декларувати свої прибутки і витрати.

Реагуючи на репліку журналістів про те, що у Польщі таке декларування є нормою, О.Лавринович сказав: "Вам ніхто не забороняє прийняти польське громадянство. В Україні є своя держава, своя Конституція, свій Конституційний Суд і свій парламент, який приймає закони".

Нагадаємо, вчора Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект "Про підстави запобігання і протидії корупції в Україні", внесений Президентом України у парламент як невідкладний. Опозиція вже розкритикувала цей документ.

За словами нардепа від БЮТ Сергія Соболєва, у президентському законопроекті вилучені ключові антикорупційні положення. "Це декларування майна сім'ї високої посадової особи, це декларування витрат високих посадових осіб і це ті моменти, які так чи інакше стосуються можливості піднесення і подарунків високим посадовим особам, що було врегульовано попередніми законами. Якщо все це узагальнити, я думаю, що проект Януковича, який внесений і був швидко проголосований сьогодні у першому читанні, фактично нівелює боротьбу з корупцією у вищих ешелонах влади і серед чиновницького апарату", - пояснив він.

Олександр Лавринович: біографія та добірка новин>>>
Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини