RU

КВУ звинуватив ЦВК у грубому порушенні закону про місцеві вибори

28.10.2015, 11:38
КВУ звинуватив ЦВК у грубому порушенні закону про місцеві вибори - Фото
92d32c84f5275afb1e91bbdb5e7f3833.jpg
Роз'яснення Центрвиборчкому про проведення повторного голосування від 27 жовтня грубо порушує виборчі права громадян, а також суперечить нормам закону України про місцеві вибори. Про це сказано в заяві КВУ, яке було опубліковано на сторінці організації в Facebook.

Зокрема, в ЦВК відзначили, що відповідно до статті 87 закону про місцеві вибори одним з критеріїв прийняття тервиборчкомом рішення про проведення повторного голосування з виборів мера є відомості про кількість виборців, включених до списків виборців на дільницях міста, внесені до протоколу про результати виборів у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі по виборах.

У Комітеті виборців пояснили, що таким чином ЦВК начебто підміняє поняття "виборча система" і "повторне голосування". Кількість виборців 90 тисяч і більше в місті є не підставою для проведення повторного голосування, а підставою для визначення виборчої системи для виборів певного мера, вважають у КВУ.

Повторне голосування, яке відбувається за умови, що жоден з кандидатів не отримає більше 50% голосів, є вже наслідком застосування мажоритарної виборчої системи абсолютної більшості, йдеться в заяві.

Слідкуйте за виборами: Місцеві вибори в Україні 2015. LIVE

КВУ нагадав, що поняття виборчої системи передбачено ст. 2 закону про місцеві вибори, де вказано в ч. 7, що інформація про кількість виборців, виборча адреса яких віднесена до території кожного міста, а також про виборчу систему, по якій проводяться вибори мера відповідно до ч. 5 та ч. 5 цієї статті, публікується ЦВК на офсайті, а також в ЗМІ не пізніше, ніж за п'ять днів до дня початку виборчого процесу відповідних виборів станом на перше число поточного місяця.

Як бачимо, йдеться у заяві КВУ, Центрвиборчком повідомляє не тільки про кількість виборців, а саме про виборчу систему, яка визначається для конкретних місцевих виборів заздалегідь - не пізніше, ніж за п'ять днів до дня виборчого процесу. Таким чином, виборча система для виборів мера Павлограда повинна визначатися на підставі інформації, оприлюдненої ЦВК станом на 1 серпня, тобто повинна застосовуватися мажоритарна система абсолютної більшості.

Читайте також: Скандал в Павлограді: ЦВК сумнівно змінює систему виборів

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини