RU

КВУ: Зриву виборів не буде, але буде безлад

04.02.2010, 09:45

Прийняті парламентом зміни до закону про вибори Президента України унеможливлять зрив голосування, але стануть причиною безладу в роботі дільничих виборчих комісій. Про це в інтерв'ю "Deutsche Welle" заявив глава правління Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко.

За його словами, прийняті парламентом поправки "абсолютно абсурдні", оскільки вони "скасовують кворум як необхідний атрибут колегіального органу".

До того ж О.Черненко нагадав, що про небезпеку зриву виборів через штучну недостачу кворуму експерти говорили ще влітку. Але ініціатор перегляду закону - Партія регіонів - наполягла на змінах тільки тоді, коли це стало загрожувати її інтересам: "Якщо політичні сили будуть приймати закони тому, що це їм вигідно, то виникає питання: а де ж тут виборець?"

Водночас О.Черненко не виключив, що прийняті поправки спровокують стурбованість європейських спостерігачів за виборами, які ще після першого туру не радили змінювати законодавство похапки.

Він також висловив надію на те, що Президент України Віктор Ющенко не підпише прийнятий закон до другого туру виборів.

Нагадаємо, Верховна Рада України вчора прийняла у другому читанні і загалом запропонований регіоналами законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про вибори Президента України" (щодо організації роботи виборчих комісій)". Відповідно до документа, із старої редакції Закону вилучається норма про те, що засідання виборчої комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менше як двох третин складу комісії.

Олександр Черненко: біографія та добірка новин>>>

Вибори Президента України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини