RU

КВУ назвав дві дати виборів Президента: 27 грудня або 17 січня

23.01.2009, 12:46

Найвірогідніші дані проведення виборів Президента України - 27 грудня 2009 року або 17 січня 2010 року. Про це сьогодні на прес-конференції повідомили голова правління Комітету виборців Ігор Попов і спікер КВУ Олександр Черненко.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі КВУ, експерти комітету попереджають: призначення виборів на 27 грудня 2009 року призведе до того, що підрахунок і встановлення результатів голосування може тривати кілька днів, включаючи новорічну ніч, а підготовка до другого туру виборів буде проходити у святкові дні. Це може відбитися на якості організації виборчого процесу.

Тим часом, серед юристів тривають різночитання норми Конституції про дату проведення президентських виборів. Дискутуються мінімум п'ять можливих варіантів. І хоча призначення дати голосування - це прерогатива Верховної Ради України, КВУ вважає, що ще до початку кампанії Конституційний Суд України, за наявності відповідного подання, має поставити крапку у цій дискусії.

Призначення дати виборів виключно Постановою Верховної Ради може поставити під сумнів легітимність виборів, якщо під час кампанії Конституційний Суд визнає Постанову ВР про призначення виборів неконституційною, - переконані експерти.

Нагадаємо, раніше Комітет виборців України пропонував терміново підготувати конституційне подання про дату виборів Президента. "У 2009 році почнеться виборча кампанія в рамках чергових виборів Президента України. Однак на сьогодні в українському суспільстві немає єдиної думки щодо дати проведення таких виборів. Різні політичні сили по-своєму трактують частину 5 ст. 103 Конституції України, де йдеться про визначення дати президентських виборів. Консолідованої думки з цього питання немає навіть серед членів Центральної виборчої комісії", - йшлося в заяві КВУ, текстом якої володіє ЛІГАБізнесІнформ.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини