RU

Кваснєвський: Справа Тимошенко може закрити Україні шлях до ЄС

11.11.2011, 11:24
Кваснєвський: Справа Тимошенко може закрити Україні шлях до ЄС - Фото
Фото: byut.com.ua
Українська влада, яка затягує вирішення питання щодо засудженої екс-прем'єра Юлії Тимошенко, ризикує втратити шанс інтеграції з Європейським Союзом на багато років. Про це сказав на прес-конференції у Варшаві в четвер колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський.

Як повідомляє УНІАН, Кваснєвський назвав це питання ключовим для підписання угоди про асоціацію.

За словами Кваснєвського, цю тему він, зокрема, обговорював з в.о. глави уряду Польщі Дональдом Туском, який "дуже чітко сказав, що якщо не буде прориву у справі Тимошенко і виконання обіцянок, важко уявити, щоб успіхом завершився саміт Україна-ЄС 19 грудня у Києві".

Колишній польський президент нагадав, що представники української влади ще на початку вересня обіцяли декриміналізувати статті, за якими винесено вирок Тимошенко.

"Час біжить. Несподівано може виявитися, що ми досягли фінішу, а нічого не сталося, нічого не було підписано, і втрачаємо можливість (на євроінтеграцію) на багато-багато років", - сказав Кваснєвський.

Він повідомив, що 6-8 грудня відбудеться конгрес найвпливовішої в ЄС Європейської народної партії, учасники якого можуть прийняти різку заяву, яка перешкодить парафуванню угоди про асоціацію.

Кваснєвський додав, що влада Польщі планує докласти максимум зусиль для того, щоб угода все ж була парафована на грудневому саміті, зауваживши, що справа Тимошенко стане предметом переговорів президента України Віктора Януковича з його польським колегою Броніславом Коморовським у Вроцлаві 15 листопада.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини