RU

Кузьмін залишився без візи і дивом уникнув арешту в США

10.12.2012, 14:50
Кузьмін залишився без візи і дивом уникнув арешту в США - Фото
Ренат Кузьмін
П'ятирічна віза першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна в США анульована без пояснення причин. Про це йдеться в листі Кузьміна до президента США Бараку Обамі.

Як повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури, про анулювання візи і загрозу арешту в США Кузьмін дізнався від посла США в Україні Джона Теффта 19 жовтня.

Історія з візою, пише Кузьмін Обамі, пов'язана із ситуацією навколо вбивства нардепа Євгена Щербаня. За його словами, група американських лобістів тривалий час перешкоджає проведенню допитів свідків у справі про вбивство - Павла Лазаренка, Петра Кириченка та Миколи Мельниченка. Генпрокуратура близько тридцяти разів зверталася до Департаменту юстиції США з проханням посприяти в організації цих допитів, але звернення були проігноровані.

"Департамент юстиції США з ініціативи деяких американських і українських політиків розробив ретельний план щодо протидії та знищення справи про вбивство Євгена Щербаня. Одним із завдань цього плану є перешкоджання Генеральній прокуратурі України у висуванні обвинувачення Юлії Тимошенко і Павлу Лазаренку в рамках цієї справи. Про цей план слідчим Генеральної прокуратури України повідомив колишній співробітник охорони президента Леоніда Кучми Микола Мельниченко, який нещодавно повернувся в Україну зі США", - пише він.

За його словами, ініціатори плану припускали спровокувати його арешт на території США за сфабрикованими звинуваченнями. "Мельниченко повинен був стати учасником цієї міжнародної провокації. Метою мого арешту повинна стати моя дискредитація в очах американської влади і, як результат, підтвердження незаконності моїх дій в США. Мені повинні інкримінувати, що на території США я змушував би свідка Миколу Мельниченка давати свідчення по справі про вбивство слідчим Генеральної прокуратури України. Отже, ініціатори плану мали намір змусити українську владу припинити розслідування не тільки справи про вбивство Євгена Щербаня, але й інших злочинів, в яких звинувачується Юлія Тимошенко ", - упевнений він.

Кузьмін стверджує, що Мельниченко назвав імена та прізвища всіх громадян України і США, причетних до цього незаконного плану. За його словами, це були представники лобістської фірми Вільо Рейн Джо Вільямсон і Ральф Чача, яких найняв нібито чоловік Тимошенко Олександр. Також серед згаданих осіб, з'ясував Кузьмін, був колишній сенатор Джим Слеттері, який лобіює інтереси Тимошенко в Конгресі і Державному департаменті США, використовуючи особисті стосунки з керівником Державного департаменту - Хілларі Клінтон. Це був і адвокат Стівен Буннел, який працював помічником чинного заступника генпрокурора США.

Кузьмін пояснив, що Мельниченко заздалегідь попередив його про провокації, і це допомогло йому уникнути арешту в США.

"В кінці вересня цього року я звернувся з відкритим листом до Конгресу, а також до віце-президента США Джозефа Байдена. Генеральний прокурор України Віктор Пшонка передав лист послу США в Україні Джону Теффту. У відкритому листі я виклав свою позицію і запропонував організувати мій виступ перед конгресменами та представниками американських засобів масової інформації з доповіддю у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня. Відповіді на листи я не отримав, але 19 жовтня 2012 пан Теффт повідомив мені про анулювання моєї багаторазової п'ятирічної візи в США без пояснення причин", - пише Кузьмін.

Заступник генпрокурора України просить Обаму допомогти йому у встановленні істини. "Прошу вашого сприяння в отриманні показань від свідків у справі про вбивство Євгена Щербаня Павла Назаренка і Петра Кириченка, які знаходяться в США. Прошу вас дати об'єктивну оцінку діям американських чиновників, причетних до організації провокацій щодо мене. Прошу вас, використовуючи можливості вашого відомства.

Досьє на Рената Кузьміна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини