RU

Кузьмін залишився без візи через справу Щербаня, - ЗМІ

11.12.2012, 13:09
Кузьмін залишився без візи через справу Щербаня, - ЗМІ - Фото
Ренат Кузьмін
Американську візу першому заступнику генпрокурора України Ренату Кузьміну скасували через спроби вести слідство на території США по туристичній візі і без згоди Вашингтона, пише Українська правда.

Сайт зазначає, що рішення про скасування візи було прийнято ще в середині жовтня. Формальним приводом стало порушення Кузьміним візового режиму та проведення слідчих дій на території США у справі про вбивство Євгена Щербаня без згоди на це американської сторони.

Повідомляється, що Кузьмін в 2010 році вже їздив в США, але отримав попередження за слідчі дії. У липні цього року Кузьмін знову повторив спробу, намагаючись отримати свідчення від колишнього позаштатного радника Павла Лазаренка Петра Кириченка. Джерела сайту кажуть, що Кузьмін також звертався із запитом про допит самого Лазаренка.

Журналісти відзначають, що з листа Кузьміна зрозуміло, що йдеться про позбавлення "багаторазової п'ятирічної візи". Зазвичай такі візи видаються саме на п'ять років і мають категорію "туристичної візи" B1/B2. Вони видаються особам, які відправляються в США на тимчасове перебування у справах бізнесу, відпочинку або для лікування. Працівники держорганів для виконання службових обов'язків повинні отримувати іншу категорію віз - А1.

Для її отримання посадові особи, які відправляються в США у відрядження, повинні мати відповідну дипломатичну ноту від Міністерства закордонних справ. При цьому, згідно з правилами, дипломатична нота може бути спрямована тільки через уповноваженого кур'єра МЗС.

Нагадаємо, вчора Кузьмін звернувся з листом до президента Барака Обами, закликавши допомагати, а не заважати розслідувати кримінальні справи проти Юлії Тимошенко.

Досьє на Рената Кузьміна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини