RU

Кузьмін розповів, як його трохи не заарештували в США

24.01.2013, 10:12
Кузьмін розповів, як його трохи не заарештували в США - Фото
Ренат Кузьмін
Першого заступника генерального прокурора  Рената Кузьміна хотіли арештувати в США, коли він очолював слідчу групу у справі про вбивство Євгена Щербаня. Про це Кузьмін заявив в інтерв'ю Сегодня.

"Історія така. Наша "опозиція" шукала способи розвалити справу про вбивство Щербаня, де, як відомо, в якості одного з організаторів підозрюється їхній лідер Юлія Тимошенко. Прийшли до висновку, що найнадійніше це можна зробити, якщо організувати в США провокацію з подальшим арештом керівника слідчого підрозділу, тобто мене. Знайшли певну лобістську структуру в США, та, використовуючи зв'язки в правоохоронних органах Штатів, серед діючих і колишніх політиків, конгресменів і т.д., таку провокацію спробувала організувати. Як знаряддя провокації вибрали екс-майора держохорони Миколу Мельниченка. Його запросили певні люди і запропонували таку схему. Він зустрічається зі мною, передає якісь документи і в цей момент мене заарештовують. Привід: я нібито незаконно схиляв Мельниченка дати якісь свідчення, вимагав документи ... Однак Мельниченко на провокацію не піддався і попередив про неї мене. Довелося скоротити термін відрядження (ми були в Лос-Анджелесі) і терміново вилетіти на батьківщину", - сказав Кузьмін.

За словами Кузьміна, після того, як влада США позбавила його візи в цю країну, він звернувся до українського МЗС. "Там підготували пакет необхідних для отримання візи документів і передали їх в посольство США в Україні. Зараз чекаємо відповідь", - зазначив він.

Нагадаємо, в грудні минулого року Кузьмін написав листа президентові США Бараку Обамі, в якому зазначив, що йому анулювали багаторазову п'ятирічну візу в США.

Досье на Рената Кузьміна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини