RU

Кузьмін про Тимошенко: Політики не можуть вбивати безкарно

03.10.2012, 12:02
Кузьмін про Тимошенко: Політики не можуть вбивати безкарно - Фото
Ренат Кузьмін
У листі Ренат Кузьмін виклав своє бачення кримінальних справ проти колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в Генпрокуратурі.

У своєму листі Кузьмін повідомляє, що готовий надати Сенату докази винності Тимошенко. При цьому він переконаний, що американських політиків ввели в оману, коли приймалася резолюція по Україні. "Причиною мимовільного омани є недостатня інформованість і однобокість оцінок, які сформовані зацікавленою стороною - Тимошенко ввела в оману Сенат, подаючи спеціально підібрану, однобоку інформацію, в основі якої були тільки емоції, але не факти", - пише Кузьмін.

На його думку, в справі екс-прем'єра слідчі "встановлюють правду". "Вимога припинити пошуки істини в справі про вбивство чотирьох чоловік, що прозвучало в Сенаті, викликало подив і розчарування у більшої частини нашого суспільства", - упевнений Кузьмін.

"Невже американська влада хоче перешкодити встановити правду погрозами та ультиматумами, діючи з позиції сили?" - пише замгенпрокурора.

Він зазначив, що ГПУ протягом двох років більше двох десятків разів зверталася до Департаменту юстиції і Держдепартамент США за допомогою в допиті екс-прем'єр-міністра Павла Лазаренка. "Однак ні на один запит ми не отримали відповіді. Нам закрили саму можливість отримати важливі свідоцтва про вбивства в Україні", - заявив Кузьмін.

"Упевнений, ви були позбавлені достатньої інформації про те, що Тимошенко завдала Україні тяжкої, можливо, непоправної шкоди, яка відбилася на моральному стані всієї нації", - також відзначив заступник генпрокурора.

Кузьмін зазначив, що готовий виступити в конгресі, надати наявні документи по справах Тимошенко, і розповісти американським ЗМІ "правду про цю справу".

"Немає жодних сумнівів, що припинення кримінальної справи про вбивство чотирьох чоловік - це гріх перед Богом і людьми. Цим ми здійснимо інший злочин, показавши новому поколінню, що політик, добившись влади, може безкарно скоювати злочини, в тому числі вбивства", - заявив Кузьмін.

"Шановні члени Конгресу, прошу прийняти мій відкритий лист, як думки людини, яка вірить у вищу справедливість. Я сподіваюся, що саме вищою справедливістю ви будете керуватися при прийнятті рішення в цій складній справі. Я сподіваюся, мій лист посприяє тому, щоб ви повернулися до резолюції по Україні, будучи забезпеченими фактами", - резюмував Кузьмін.

Нагадаємо, Тимошенко і Лазаренка підозрюють у причетності до вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня в 1996 році.

Досьє на Рената Кузьміна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини