RU

Кузьмін хоче саджати у в'язницю за політичні репресії в Україні

27.09.2013, 12:19
Кузьмін хоче саджати у в'язницю за політичні репресії в Україні - Фото
Ренат Кузьмін

В Україні слід ввести кримінальну відповідальність за політичні репресії та вибіркове застосування кримінального законодавства. Про це заявив перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін в інтерв'ю Голосу столиці.

Кузьмін переконаний, що організація або участь у політичних репресіях має бути кримінально-караним злочином. При цьому покарання за такі дії "повинно бути таким, щоб ні у кого навіть думки не виникло застосовувати політичні репресії".


У той же час, за словами Кузьміна, кримінальні справи проти Юлії Тимошенко та Юрія Луценка - це не політичні репресії. "Рішення, за які були засуджені Тимошенко, Луценко, та інші... вже ніяк не були політичними. Тимошенко була засуджена за шахрайство, пов'язане з підписанням газових контрактів... Юрій Луценко разом з водієм просто вкрали державні кошти", - заявив він. 

Кузьмін зазначив, що якби нинішній прем'єр-міністр Микола Азаров здійснив аналогічні дії і не був притягнутий до кримінальної відповідальності, - "напевно, можна було б дорікнути чинну владу у вибірковості".

Нагадаємо, раніше Кузьмін в ГПУ відповідав за справи проти Тимошенко і Луценка. Європейський суд з прав людини визнав справи проти опозиціонерів політично-вмотивованими.

Досьє на Рената Кузьміна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини