Кужель допитують у справі Щербаня без Тимошенко

Кужель допитують у справі Щербаня без Тимошенко - Фото
Олександра Кужель
07.03.2013, 11:20

Тюремники повідомили, що Юлія Тимошенко нібито знову відмовилася брати участь у суді

Суддя Печерського суду Києва прийняла рішення проводити допит Олександри Кужель без Юлії Тимошенко у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, суддя зачитала повідомлення від Пенітенціарної служби, в якому говориться, що вчора близько 18:00 Тимошенко було поставлено ряд питань про можливість її присутності на сьогоднішньому судовому засіданні. "Відповіді Тимошенко свідчать, що вона не бажає брати участь", - повідомляє ДПтС.

Крім того, в повідомленні сказано, що Тимошенко повідомили про можливість забезпечити її участь у допиті за допомогою відеоконференцзв'язку, на вона також відмовилася.

Прокурор Лілія Фролова заявила, що вважає за можливе допит без Тимошенко.

Адвокат Олександр Плахотнюк заявив, що суд повинен перенести засідання. "Як я зрозумів, відмови не було, а Пенітенціарна служба робить висновки з розмови з Тимошенко. Я впевнений, що у Пенітенціарної служби відсутня будь-яка заява Тимошенко про її відмову. Я знаю, що вона хоче бути присутньою", - сказав він.

За словами адвоката, акти Пенітенціарної служби навіть не передбачені законодавчо. "Жоден закон не передбачає складання жодних актів. Не можна вважати цей акт підставою для відмови Тимошенко брати участь у допиті свідка. Тож, навіть не сподіваючись на будь-яке Ваше рішення на користь захисту, я все ж заперечую проти продовження засідання. Цей документ не відповідає закону, а його зміст не відповідає дійсності", - сказав Плахотнюк.

Суддя ухвалила рішення провести допит.

Крім того, в ході сьогоднішнього засідання потерпілий Євген Щербань (молодший син убитого депутата) заявив, що судом порушуються його права, так як він не інформується належним чином про проведення допитів.

Досьє на Олександру Кужель