RU

Курц закликає РФ повернутися за стіл переговорів щодо Донбасу

04.09.2018, 13:33
Курц закликає РФ повернутися за стіл переговорів щодо Донбасу - Фото
Себастьян Курц (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц закликає Росію повернутися за стіл переговорів, оскільки вирішення ситуації в Донбасі можливо тільки шляхом мирних переговорів, а не військової агресії. Про це він заявив сьогодні в Києві на спільному брифінгу з президентом Петром Порошенком.

"Тому що конфлікт на сході України може вирішитися тільки за столом переговорів, і ніколи не буде військового вирішення цього конфлікту. В зв'язку з цим я хотів би звернутися до Росії із закликом повернутися за стіл переговорів, тому що це повернення необхідно і в нормандському форматі... це єдиний формат, який у нас поки що існує, єдина можливість для переговорів, щоб колись знайти мирне вирішення", - підкреслив Курц.

Курц уточнив, що на зустрічі з Порошенком обговорювалася ситуація на сході України. "Нас дуже турбує, що ситуація до сих пір залишається складною, як і раніше", - зазначив він.

Він нагадав, що на наступний день після того, як він став главою в ОБСЄ, 2 січня 2017 року з главою МЗС Павлом Клімкіним відвідав Донбас, і "було жахливо бачити, наскільки ситуація була для людей страшною, наскільки обмежені були їхні умови життя і наскільки поганими умови життя".

"Я зараз говорю не тільки як федеральний канцлер Австрії, але і як глава Ради Євросоюзу, що ми очікуємо дуже чіткої реакції на російську агресію, і в зв'язку з цим в червні цього року ми продовжили санкції проти агресора", - сказав він, зазначивши, що необхідно продовжувати діалог для мирного вирішення конфлікту.

Курц додав, що Австрія буде продовжувати надавати гуманітарну допомогу Україні для підтримки людей на сході країни. "І ми погодилися надати ще 1 млн євро для організації Карітас, яка буде надавати допомогу", - сказав він.

31 серпня 2017 року Курц заявляв, що необхідно вжити термінових заходів для запобігання екологічній катастрофі в Донбасі.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини