RU

Курс на європейську інтеграцію є незворотнім - Мін'юст

24.03.2014, 17:41
Курс на європейську інтеграцію є незворотнім - Мін'юст - Фото
83e77be3f929eefcf5fbd54573b9f016.jpg
Після підписання угоди з Євросоюзом ніяка зміна влади не зможе поміняти геополітичного курсу України. У цьому впевнений міністр юстиції України Павло Петренко, про що він заявив на брифінгу, коментуючи підписання угоди, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Петренко зазначив, що інформаційна пропаганда Російської Федерації, за допомогою якої намагаються знизити значення підписання угоди про асоціацію з ЄС, є позитивним сигналом для України, який полягає в тому, що Україна рухається в правильному напрямку.

Петренко нагадав, що економічна частина угоди передбачає взаємне відкриття ринків Євросоюзом і Україною. З даного приводу були побоювання, що українська економіка, особливо підприємства, розташовані на сході країни, можуть понести економічні втрати. "У зв'язку із цим Європейський Союз пішов на безпрецедентні дії, фактично в односторонньому порядку відмовившись від будь-яких зборів на експорт українських товарів до ЄС і відстрочити питання щодо зняття таких зборів з товарів, які надходять на територію України (з країн ЄС, - ред.). Це означає, що на сьогоднішні ми отримали економічні преференції для українських товарів, особливо тих, які виробляються на сході України", - сказав він. Фактично, за словами Петренка, це означає отримання допомоги від ЄС у розмірі близько 400 млн. євро, за рахунок того, що європейські компанії при ввезенні товарів на територію України, сплачують збір до держбюджету і всі податки, а при вивезенні українських товарів на територію ЄС застосовується нульова ставка податків і зборів.

Відносно політичної частини угоди, Петренко відзначив, що вона означає закріплення невідворотності геополітичного курсу України. "Дії Європейського Союзу, а також дії українського народу, який за чотири місяці домігся підписання цієї угоди, говорять тільки про одне: шлях до Європейського Союзу незворотній. Ніяка зміна влади, ніяка спроба розгорнути нас в іншому напрямку вже неприпустимі, оскільки Україна стала на шлях інтеграції з Європейським Союзом , і я впевнений, що в досить короткій перспективі ми будемо повноцінним членом Європейського Союзу", - сказав він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини