RU

Купівля Інтера: депутати вимагають допитати Фірташа і Льовочкіна

22.05.2015, 17:27
Купівля Інтера: депутати вимагають допитати Фірташа і Льовочкіна - Фото
Ігор Алексєєв (фото - latifundist.com)
Депутати від Народного фронту прийшли до Генпрокуратури дати свідчення за своєю заявою про продаж акцій телеканалу Інтер і наполягають на допиті Дмитра ФірташаСергія Льовочкіна і Валерія Хорошковського. Про це заявив народний депутат від фракції Народний фронт Ігор Алексєєв, повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Алексєєв зазначив, що інформація, викладена депутатами від Народного фронту в заяві, практично вся знаходиться у відкритих джерелах. Тим не менш, в якості свідків поки викликали тільки самих заявників.

"Без допиту Дмитра Фірташа, Сергія Льовочкіна і Валерія Хорошковського встановити всі обставини справи неможливо. Якщо Генеральна прокуратура викличе їх на допит, тоді ми будемо з упевненістю говорити, що ГПУ виконує завдання, які на неї покладені. Якщо всі процесуальні дії завершаться тільки допитом заявників, то ми будемо говорити про те, що Генеральна прокуратура займається показухою і не зацікавлена ​​у встановленні істини", - сказав він.

Народний депутат від НФ Антон Геращенко нагадав, що більше місяця тому депутати звернулися до Генпрокуратури з проханням з'ясувати обставини придбання контрольного пакету акцій телеканалу Інтер в 2013 році, а потім - 29% акцій телеканалу Інтер, що належали ОРТ, в січні 2015 року. Геращенко нагадав, що остання угода відбулася після того, як Народний фронт подав законопроект, яким пропонується зобов'язати розкривати кінцевих власників ЗМІ аж до фізичних осіб. "Ми хочемо отримати відповідь на питання, за які кошти був придбаний пакет акцій телеканалу Інтер в 2013 році", - сказав він.

Геращенко зазначив, що за наявною у депутатів інформацією, ці гроші могли бути кредитами російських банків. "Якщо ці відомості підтвердяться, то телеканал Інтер є власністю російських державних банків, яким він повинен гроші. Російськими державними банками керує Путін Володимир Володимирович. Таким чином, буде встановлений прямий зв'язок між Путіним Володимиром Володимировичем та особами, які декларують своє ставлення до телеканалу Інтер" , - додав він.

Геращенко наголосив, що така ситуація неприпустима в умовах війни з Російською Федерацією, в тому числі інформаційної. Він уточнив, що, за наявною у депутатів інформацією, контрольний пакет акцій телеканалу Інтер в 2013 році за $2,5 млрд був придбаний компанією GDF Media Limited, а пакет в 29% в 2015 році - за $100 млн компанією Васіа Венчурс Лімітед. Геращенко наголосив, що походження цих коштів невідомо. Він також зазначив, що допитати учасників подій нескладно, навіть якщо мова йде про Фірташа, який знаходиться в Австрії. Зокрема, за словами Геращенка, Фірташу, який має право переміщатися в Україні, можна направити повістку, а якщо він не з'явиться - направити міжнародне правове доручення в генеральну прокуратуру Австрії зі списком питань і проханням допитати Фірташа на території Австрії. "Якщо він відмовиться відповідати на питання - значить, йому є що приховувати. Якщо йому нічого приховувати - нехай надасть документи про походження грошей", - підсумував Геращенко.

Читайте також Дорога передача: навіщо Фірташу Інтер за $2,5 млрд

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини