RU

Кулеба: Я б не сказав, що схід України – російськомовний, це змішане середовище

12.10.2020, 08:45
Кулеба: Я б не сказав, що схід України – російськомовний, це змішане середовище - Фото
Дмитро Кулеба (скрин з TRT Russian)

Східна Україна – змішане середовище для української та російської мов, а ЗМІ варто бути акуратніше в формулюваннях питань про "обмеження" в використанні останньої, так як навіть питаннями можна поширити небезпечну дезінформацію. Про це в ефірі стамбульського каналу  TRT Russian сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, він народився на сході України і проводив там більшу частину шкільних канікул.

"Так що я жив в змішаному середовищі. Буде перебільшенням сказати, що східна Україна – це тільки російська мова. Все залежить від місцевості. В Сумах, так, говорять російською, але якщо переїхати в найближче село – люди говорять вже українською. Тому, я б не сказав, що схід України – російськомовний", – заявив він.

Далі у ведучого і глави МЗС відбувся такий діалог:

Кулеба: Єдина державна мова – українська. Всі інші можна практикувати і використовувати в рамках законів і міжнародних зобов'язань. Тому немає потреби обговорювати обмеження...

Ведучий: Тобто, ви виступаєте за обмеження в частині використання російської?

Кулеба: Які обмеження? Про які обмеження йдеться?

Ведучий: Російська не використовується в урядових установах, школах, університетах...

Читайте колонку: Фільм російською в автобусі. Шість причин, чому водій і депутат неправі

Кулеба: По-перше, таких обмежень немає, так як уряд України – це уряд України, і ми використовуємо українську мову, тому що це державна мова України. По-друге, моя донька ходить до школи, де вона розмовляє українською, французькою і вільно російською, це залежить від вибору мови, якою ви спілкуєтеся зі співрозмовником. При отриманні держпослуг слід використовувати державну мову. Коли отримуєте освіту, вона надається відповідно до закону, коли певна частина предметів викладається українською, а інша – російською чи іншими мовами нацменшин в Україні. Тому я б просив бути обережніше з формулюваннями, тому що навіть ваші питання про обмеження можуть дезінформувати ваших глядачів.

Читайте також: Верховний суд – Зеленському: Президент зобов'язаний спілкуватися українською мовою, але не завжди

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини