Кулеба: Україні необхідне подвійне громадянство, але з країною-агресором – табу

30.12.2020, 09:49
Кулеба: Україні необхідне подвійне громадянство, але з країною-агресором – табу - Фото
Дмитро Кулеба (Фото: Marcin Obara/EPA)

В Україні потрібно дозволити подвійне громадянство, однак повинна бути заборона на подвійне громадянство з державою-агресором. Таку позицію в інтерв'ю ТСН висловив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Дипломат підкреслив, що подвійне громадянство потрібно "для збереження української ідентичності в світі і використання можливостей закордонних українців для розвитку України".

"Україні необхідне подвійне громадянство, щоб зберегти зв'язок з мільйонами українців, які виїхали і почали нове життя в інших країнах. Якщо ми вже не можемо утримати їх географічно в Україні, давайте тоді утримаємо їх ментально і юридично в нашому українському просторі", – пояснив глава МЗС.

При цьому Кулеба підкреслив: ні про яке подвійне громадянство з державою-агресором мови йти не може. "Це табу. Це закрита тема. І це повинно бути чітко КАПСЛОКОМ у законі прописано", – додав він.

Читайте також: Близько 300 000 жителів ОРДЛО отримали паспорти Росії, претензій до них немає – Резніков

Кулеба підкреслив, що повинні також бути "серйозні фільтри" для отримання подвійного громадянства, щоб не було можливості цим маніпулювати.

Він також сказав, що законопроєкт про подвійне громадянство поки зупинився через висновок експертів Ради, що без змін до Конституції це питання врегулювати неможливо. Кулеба вважає, що з цим можна сперечатися, проте також можна і внести відповідні зміни до Конституції.

  • Влітку Кулеба заявляв, що два паспорти також заборонені для держслужбовців, представників влади.

Читайте також: Друге і подвійне громадянство: що думають читачі LIGA.net

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю