RU

Кулеба про причини пробуксовки шляху України в НАТО: Російські страшилки про червоні лінії

15.06.2021, 07:29
Кулеба про причини пробуксовки шляху України в НАТО: Російські страшилки про червоні лінії - Фото
Дмитро Кулеба (скриншот з відеозапису ICTV)

Україна зробила досить реформ, щоб отримати від НАТО план дій щодо членства, і "заперечувати це було б цинічним лицемірством". Головна перешкода до отримання ПДЧ за підсумками вчорашнього саміту Північноатлантичного альянсу – те, що деякі країни-члени блоку не бажають йти на погіршення відносин з Москвою. Про це на каналі ICTV заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Ми повинні чесно сказати, що головна перешкода до надання Україні ПДЧ саме зараз – це небажання (в НАТО, – ред.) відправляти такий сигнал Російській Федерації, – вважає він. – Стратегія полягає в тому, щоб працювати з тими скептиками, з тими країнами, які все ще мають якесь штучне абсолютно занепокоєння, але паралельно, безумовно, продовжувати шлях трансформації України в інтересах українського народ ".

Міністр додав, що у нього були непрості переговори на цю тему недавно в Берліні; і хоча німці "мають дуже скептичні на це погляди, але ми повинні з ними про це говорити".

"Але м'яч на їхній половині", – акцентував він.

Читайте колонку: Підсумки саміту НАТО. Україна – не сіра зона, а майбутній член Альянсу

Кулеба пояснив, що йому невідома жодна країна Центральної Європи, або балтійська країна, або країна Балкан, яка б просувалася до членства в НАТО, і про яку Росія б не говорила свого часу – "це червона лінія, ось це якщо приймете – то все, точно червона лінія".

"Тому всі ці російські страшилки про червоні лінії, як вони не допустять і не дозволять, – це все зрозуміло. Це шлях, який потрібно спокійно і виважено пройти", – додав він.

На думку голови МЗС, російський лідер  Володимир Путін "розуміє, що Україну не зламати", і що країна користується підтримкою міжнародних партнерів.

Читайте також: "Росія не має на це впливу". Генсек НАТО – про просування України в Альянс

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини