RU

Кулеба і Сійярто: Про сепаратизм угорців Закарпаття підстав говорити немає

27.01.2021, 13:55
Кулеба і Сійярто: Про сепаратизм угорців Закарпаття підстав говорити немає - Фото
Дмитро Кулеба і Петер Сійярто (Фото – пресслужба МЗС)

Немає підстав говорити про сепаратизм українських угорців, заявили сьогодні, 27 січня, глави МЗС України та Угорщини  Дмитро Кулеба і  Петер Сійярто на брифінгу після переговорів в Києві.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Немає ніяких підстав вважати, що українські угорці схильні до сепаратизму. Також немає підстав вважати, що українська держава хоче завдати якоїсь шкоди українським угорцям Закарпаття", – заявив Кулеба.

Глава МЗС України висловив впевненість, що єдиною перешкодою для розвитку україно-угорських відносин є емоції і підозри.

Кулеба категорично засудив будь-які прояви неповаги до угорської громади України і назвав неприйнятною будь-яку антиукраїнську риторику, яка звучить в окремих колах в Угорщині.

Сійярто запевнив, що Угорщина підтримує суверенітет України, і звинувачення в сепаратизмі не мають ніякого сенсу. За його словами, Угорщина розглядає допомогу угорської громади Закарпаття як допомогу відносинам між Україною та Угорщиною.

За словами Сійярто, вони з Кулебою змогли розповісти один одному, що викликає негативні емоції у відносинах країн.

Сійярто звернувся до Кулеби з проханням почати загальну роботу в зв'язку із законом про мову, що викликав напругу у відносинах. Він заявив про намір створити робочу групу, яка буде впливати на впровадження закону про освіту. Якщо ці консультації будуть успішними, вдасться виключити багато факторів невизначеності, заявив Сійярто.

  • 25 жовтня 2020 року, під час місцевих виборів в Україні, в МЗС Угорщини закликали жителів Закарпаття проголосувати на місцевих виборах за Партію угорців України. В українському МЗС цей випадок назвали "нахабним прямим втручанням у внутрішні справи країни".
  • 30 листопада СБУ провела обшуки в одному з благодійних фондів в Закарпатті: правоохоронці заявили, що "перевіряється інформація про його причетність до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету".
  • Після цього Сійярто записав відео з критикою дій СБУ, в якому пригрозив обговорити питання майбутнього членства України в НАТО з представниками Альянсу. Будапешт не вперше загрожує блокуванням курсу України в НАТО.
Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини