RU

Куди вдарила резолюція: політолог про наслідки для України

27.01.2012, 13:50
Куди вдарила резолюція: політолог про наслідки для України - Фото
Рада Європи
Резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи матиме тривалі наслідки для України. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив професор кафедри політології НаУКМА, політолог Олексій Гарань, коментуючи вчорашню резолюцію ПАРЄ щодо ситуації в Україні.

"Вплив Парламентської асамблеї Ради Європи поширюється далеко за межі того, про що йдеться в резолюціях цієї організації. Рада Європи - це джентльменський клуб. Якщо ти потрапив в нього в немилість, то це вплине відразу на багато сфер життя твоєї країни. Одна з найбільш важливих - міжнародні відносини України з розвиненими країнами Заходу", - наголосив політолог.

За його словами, потрібно розуміти, що ПАРЄ - це не тільки орган, який спостерігає за правами і свободами, демократією і свободою. "Мова йде про, головним чином, економіку. Резолюція ПАРЄ про те, що в Україні існують такі серйозні проблеми в частині боротьби з корупцією, наявності ручної правоохоронної системи - це знак всім інвесторам. Це велика проблема для країни, що влада довела ситуацію до такого", - зазначив експерт.

Він додав: "Коли Україна приєдналася до асамблеї, вона взяла на себе певні зобов'язання. Умовно кажучи, прийняла джентльменський статут, який повинен допомагати наблизити країну до європейських стандартів життя. Але сьогодні ПАРЄ говорить про санкції. Якого роду можуть бути ці санкції? Інструментів мало. Але сам факт того, що збори у складі представників 47 держав говорять про можливість введення санкцій - вкрай поганий сигнал для України".

За його словами, після резолюції ПАРЄ слід очікувати погіршення ставлення до України з боку інших міжнародних інститутів.

"Європейський Союз після цієї резолюції жорсткіше ставитиметься до нашої країни. На жаль, це може мати тривалі наслідки - як в цілому для держави, так і безпосередньо для деяких нинішніх чиновників", - зазначив Гарань.

Нагадаємо, вчора ПАРЄ прийняла жорстку резолюцію щодо України. У Раді Європи вимагають випустити Тимошенко і Луценка, а також допускають можливість застосування санкцій проти України у разі невиконання положень резолюції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини