RU

Кучма закликав схід України зберегти цілісність країни

03.03.2014, 16:35
Кучма закликав схід України зберегти цілісність країни - Фото
Леонід Кучма
Другий президент України Леонід Кучма сподівається, що США, Великобританія, Росія, Франція і КНР виконають зобов'язання в рамках "Будапештського меморандуму" про гарантування територіальної цілісності України. А також звернувся до жителів Східної України із закликом не допустити розколу країни. Про це йдеться в заяві Леоніда Кучми, опублікованій на сайті президентського фонду Леоніда Кучми "Україна".

"Сьогодні я відчуваю особливу відповідальність за долю країни не тільки як колишній голова держави, але і як Президент України, який підписав Будапештський меморандум 1994 року. Я сподіваюся, що керівники Сполучених Штатів Америки, Росії, Великобританії, Франції та Китаю, що дали тоді гарантії територіальної цілісності нашій країні, залишаться вірні своїм зобов'язанням. Я також розраховую на те, що Російська Федерація буде дотримуватися своїх зобов'язань, зазначені в "Великому договорі" з Україною від 1997 року.

Йдеться про непорушність існуючих кордонів між нашими країнами, про мирне врегулювання суперечок, незастосування сили або загрози силою, а також про невтручання у внутрішні справи. При цьому розраховувати нам потрібно насамперед на самих себе. Окремо хочу звернутися до жителів мого рідного українського Сходу. Україна - наша Батьківщина. Іншої у нас немає. Це ми з вами, наші батьки і діди створювали вітчизняну індустрію, будували наші міста. Нам є що захищати, Бог і правда - на нашому боці", - йдеться в тексті заяви.

Нагадаємо, раніше три екс-президента України - Леонід Кравчук, Леонід Кучма і  Віктор Ющенко закликали владу розірвати Харківські угоди про базування Чорноморського флоту Росії в Криму, підписані Дмитром Медведєвим і Віктором Януковичем в 2010 році. Про це йшлося у спільній заяві колишніх керівників країни щодо ситуації навколо Криму.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини