RU

Кучма про позицію РФ щодо миротворців в Донбасі: Це знущання

08.09.2017, 15:45
Кучма про позицію РФ щодо миротворців в Донбасі: Це знущання - Фото
Леонід Кучма

Пропозиція президента країни-агресора Володимира Путіна про "введення миротворців" в Донбас абсолютно не влаштовує Україну в тому вигляді, в якому бачить цей процес Росія. Про це заявив в Дніпрі представник України в тристоронній контактній групі в Мінську Леонід Кучма.

"У тому вигляді, який пропонує Росія, нас це абсолютно не влаштовує. Це, вибачте на слові, Росія хоче нас загнати в такий глухий кут, цю проблему, з якою потім не будемо знати, як вийти. І це, до речі, він (Путін, - ред.) перед усім світом показує: Ви там, хлопці, як не намагайтеся щось зробити, я буду робити те, що я вважаю за потрібне, і він робить".

За його словами, з першого дня гібридної війни в Донбасі позиція Росії не змінилася - зробити на пострадянській території в Україні ще один заморожений конфлікт.

"Що таке миротворчі війська для охорони Спеціальної місії ОБСЄ? Це знущання. Миротворці повинні охороняти миротворців? Миротворчі війська вводяться для того, щоб охороняти населення і сприяти зменшенню конфлікту протиборчих сторін, але не в такому вигляді, як це пропонується", - наголосив Кучма.

Він додав, що миротворці повинні знаходитися на українсько-російському кордоні, протяжність якого становить 400 км.

5 вересня 2017 року постпред РФ при ООН Василь Небензя заявив, що Росія направила в Організацію проект резолюції щодо розміщення миротворців на лінії зіткнення в Донбасі. Президент РФ Володимир Путін зазначив, що наявність миротворців ООН в Донбасі "пішла б на користь вирішенню конфлікту", проте потім уточнив, що в його розумінні мова йде про "людей, які забезпечують безпеку місії ОБСЄ", і які "повинні знаходитися на лінії розмежування і ні на яких інших територіях".

Україна виступила проти участі РФ в миротворчій місії ООН в Донбасі в тому випадку, якщо рішення про проведення такої операції все ж буде прийнято.

Представник України в гуманітарній підгрупі мінського процесу Ірина Геращенко заявила, що Путін спотворює ідею про миротворців в Донбасі.

7 вересня президент Петро Порошенко заявив, що ніякого узгодження з бойовиками з тимчасово окупованої частини Донбасу параметрів можливої миротворчої місії ООН не буде, а країна-агресор Росія не може брати в ній участі.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини