RU

Кучма назвав Будапештський меморандум помилкою: потрібен договір

21.05.2014, 16:00
Кучма назвав Будапештський меморандум помилкою: потрібен договір - Фото
Леонід Кучма
Замість Будапештського меморандуму про гарантії безпеки Україні, в 1994 році потрібно було укладати повноцінний міждержавний договір. Про це екс-президент Леонід Кучма заявив на круглому столі національної єдності в Миколаєві.

"Я вчора слухав інтерв'ю Медведєва Bloomberg. Він сказав, що Росія ніколи не брала на себе зобов'язання з територіальної цілісності України. Добре, росіян він обманює, але навіщо світ обманювати? Так, він тепер не сприймає меморандум, який по суті є декларацією намірів. Мабуть Україна дала маху, коли його підписувала і не наполягла на договорі", - заявив колишній президент.

Кучма також зазначив, що на відміну від керівників Росії Володимира Путіна і Дмитра Медведєва, президент Росії Борис Єльцин виконував всі міжнародні зобов'язання. За словами Кучми, Медведєв збрехав, що Росія не гарантував територіальну цілісність України.

"А договір 1997 року, який я з Єльциним підписував? Там п'ять пунктів щодо територіальної цілісності України. Єльцин був гарантом територіальної цілісності України, він своїми діями показував це. А сьогодні що? Кожен день війська відводять від українського кордону, а вони на тому ж місці залишаються. Українцям можна вішати локшину, але світу навіщо?", - обурився Кучма.

На думку екс президента, Росія своїми діями заганяє Україну в НАТО. "Ні, ми не гарантуємо територіальну цілісність України, говорить Медведєв. А хто гарантуватиме?", - задався питанням Кучма.

Нагадаємо, сьогодні в Миколаєві проходить третій круглий стіл національної єдності. Політики та громадські діячі обговорюють шляхи виходу України з ситуації, пов'язаної з агресією Росії і зі сплеском сепаратизму. Перший раунд Діалогу національної єдності, ініційований урядом України, відбувся 14 травня в Києві, у Верховній Раді. Другий раунд пройшов 17 травня в Харкові. Напередодні, 21 травня, Верховна Рада України прийняла Меморандум злагоди і миру. У документі позначена позиція парламенту і план його дій заради збереження цілісності України.

Будапештський меморандум був підписаний у грудні 1994 року президентом України Кучмою, президентом Росії Єльциним, президентом США Біллом Клінтоном і прем'єром Великобританії Джоном Мейджором.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини