КСУ залишив за Радою право висловлювати недовіру генпрокурору

01.02.2016, 13:45
КСУ залишив за Радою право висловлювати недовіру генпрокурору - Фото
Глава КС Юрій Баулін

Після позитивного висновку КС Рада може прийняти в першому читанні законопроект 226 голосами, а на наступній черговій сесії - у другому 300 голосами

Конституційний Суд визнав відповідним Основному закону доопрацьований законопроект №3524 про внесення змін до Конституції в частині правосуддя, яким передбачено збереження права Верховної Ради висловлювати недовіру генпрокурору. Про це повідомив голова КС Юрій Баулін, передає кореспондент ЛІГА.net.

Конституційний Суд дійшов висновку, що законопроект відповідає вимогам ст 157, 158 Конституції України.

Згідно зі статтею 157, Конституція не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи порушення територіальної цілісності України. Також, згідно з цією статтею, Основний закон не може бути змінений в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

Згідно ст. 158, законопроект про внесення змін до Конституції, який розглядався Радою і не був прийнятий, може бути поданий до парламенту не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту.

Після позитивного висновку КСУ Рада може прийняти в першому читанні законопроект 226 голосами, а на наступній черговій сесії - у другому 300 голосами.

Висновки Конституційного Суду є остаточними і оскарженню не підлягають.

Відзначимо, що законопроект №3524 у попередній редакції вважається відкликаним.

Нагадаємо, 22 січня КСУ схвалив судову реформу.

Читайте також: Звільняти і призначати суддів буде Вища рада правосуддя

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам