RU

КСУ заборонив кандидатам йти одночасно за списком і мажоритаркою

10.04.2012, 10:33
КСУ заборонив кандидатам йти одночасно за списком і мажоритаркою - Фото
f5e786110da1c86f5b45fc0a7737228c.jpg
Конституційний Суд України (КСУ) заборонив балотування кандидатів у народні депутати одночасно в мажоритарному окрузі та за партійним списком. Відповідне рішення за конституційним поданням 51 народного депутата щодо конституційності положень частини п'ятої статті 52, абзацу другого частини десятої статті 98, частини третьої статті 99 Закону України "Про вибори народних депутатів України" суд оприлюднив сьогодні.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, згідно з рішенням КСУ, порядок висування кандидатів у народні депутати, за яким крім балотування в загальнодержавному виборчому окрузі, надається право одночасно балотуватися в одному з одномандатних округів, порушує конституційний принцип рівного виборчого права для кандидата в народні депутати, який балотується тільки по одномандатному округу, оскільки кандидату, включеному в партійний список, надається більше правових можливостей для реалізації його права бути обраним.

У той же час, в рішенні КСУ зазначається, що Конституція України гарантує рівні виборчі права всіх виборців і кандидатів у народні депутати. "Визнати не відповідними Конституції України частину 5 статті 52, абзац другий частини 10 статті 98, частину 3 статті 99 Закону України "Про вибори народних депутатів України" від 17 листопада 2011 року", - сказано в резолютивній частині рішення. Положення закону, які були визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення КСУ цього рішення.

Нагадаємо, в 1998 році КСУ вже виносив схоже рішення, згідно з яким одним і тим же особі заборонено одночасно входити до партійного списку й бути висунутим в одномандатному виборчому окрузі.

Тоді судді зазначали, що відсутність заборони порушувала принцип рівного виборчого права й на виборах в одномандатних округах надавала привілеї депутатам-списочникам.

Відразу після рішення КСУ, Партія регіонів має намір внести зміни в закон про вибори народних депутатів. В опозиції вже заявили, що в тому випадку, якщо закон буде підданий змінам, опозиційні фракції відкличуть свої голоси за закон.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини