RU

КСУ заборонить подвійне балотування на виборах в Раду, - Мін'юст

16.03.2012, 17:21
КСУ заборонить подвійне балотування на виборах в Раду, - Мін'юст - Фото
Олександр Лавринович
Міністр юстиції України Олександр Лавринович вважає, що Конституційний суд заборонить одночасне балотування за партійними списками і в одномандатних округах, як це передбачено законом про вибори народних депутатів. Про це він сказав сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Лавринович уточнив: "Я можу спрогнозувати з великою часткою ймовірності новелу закону, яка стосується одночасного балотування в загальнодержавному окрузі та одномандатному. Рішення Конституційного суду від 1998 року, коли діяв подібний закон, було однозначним - це неможливо. Тому такої норми не було в проекті закону, який був спочатку внесений в парламент. З'явилася вона як результат певного політичного компромісу, який вже не мав нічого спільного з юриспруденцією".

Разом з тим, Лавринович не зміг спрогнозувати рішення Конституційного суду по ще одному поданню, що стосується виборчого закону - про те, що голоси зарубіжних виборців будуть розподілені по одномандатних округах міста Києва.

"Тут дуже складна ситуація, яким буде рішення, я не беруся прогнозувати", - сказав міністр.

Нагадаємо, в лютому до КСУ надійшло подання 51-го народного депутата з питання про можливість одночасного балотування в мажоритарному окрузі та за партійним списком. Раніше в КСУ з аналогічним клопотанням звернувся уповноважений в Україні Європейського комітету з прав людини Вадим Гальченко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини