RU

КСУ визнав законним позбавлення депутатів недоторканності

19.06.2015, 10:56
КСУ визнав законним позбавлення депутатів недоторканності - Фото
2dd6b5bfd064e6a18e2dbf7a9ab68d66.jpg
Конституційний суд України визнав законопроект щодо позбавлення недоторканності депутатів і суддів відповідним вимогам ст. 157 і 158 Конституції України. Відповідне рішення суду оголосив глава КСУ Юрій Баулін, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Сьогодні суд оприлюднив рішення, в якому сказав: так, на думку Конституційного суду України, цей законопроект відповідає вимогам статті 157 і 158. Разом з тим, Конституційний суд зробив кілька зауважень щодо змісту положень статті і 126, і 129, і це вже воля Верховної Ради - вносити зміни, не вносити зміни, але той етап, який мав би пройти законопроект, відповідно до процедури, передбаченої розділом 13 Конституції, він пройшов сьогодні. Далі - це завдання Верховної Ради", - сказав він.

Баулін зазначив, що норма про притягнення суддів до відповідальності за порушення присяги є спірною: "Мова йде про те, що порушення присяги - це поняття розпливчасте, невизначене, і Венеціанська комісія, і Європейський суд неодноразово звертали увагу, що треба знайти іншу підставу, наприклад, здійснення вчинку, несумісного з посадою судді або статусом судді, тому що присяга все-таки має своє значення в діяльності судді, а його виконання професійних обов'язків - це трохи інше".

За його словами, ще одне зауваження КСУ стосується можливості обмеження свободи і права вільного пересування.

"Йдеться про одну міру запобіжного заходу - тримання під вартою. Ще адміністративний арешт є - це теж обмеження свободи. Є й домашній арешт - це теж обмеження свободи. У проекті про це нічого не сказано. Суд звертає увагу Верховної Ради: якщо вона вважає, що це непотрібно, це воля і компетенція Верховної Ради. Але ми звернули увагу, що це теж може вплинути на незалежність судової гілки влади", - додав глава КСУ.


Нагадаємо, Верховна Рада звернулася до КСУ з клопотанням дати висновок щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності депутатів і суддів (реєстр. №1776) вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Згідно із зазначеними статтями, Конституція не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України; Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини