RU

КСУ в рекордний термін розібрався з відставкою спікера Ради

12.07.2012, 09:27
КСУ в рекордний термін розібрався з відставкою спікера Ради - Фото
875ee0b19805fd0bbcfd2850003f7d7d.jpg
Конституційний суд України сьогодні о 14:00 оприлюднить ухвалене 11 липня рішення у справі за конституційним поданням 51 народного депутата про процедуру відставки та обрання голови Верховної Ради. На прийняття рішення з цього питання КСУ знадобилося всього два робочих дні.

Як повідомляє прес-служба КСУ, нардепи просили перевірити на відповідність Конституції положення частин п'ятої, шостої статті 75, частини четвертої статті 77 регламенту Верховної Ради. "Зазначеними положеннями регламенту врегульована процедура обрання Верховною Радою України голови Верховної Ради Україні та відкликання його з посади", - уточнили в КСУ.

На думку народних депутатів, положення регламенту про таємне голосування шляхом подачі бюлетенів та отримання бюлетенів для таємного голосування не менш як двома третинами народних депутатів від їх фактичної чисельності не відповідають Конституції України.

Виробництво за поданням депутатів КСУ відкрив 9 липня, а вже 11 липня - виніс рішення. Зазвичай справи в Конституційному суді чекають свого розгляду по кілька місяців.

Нагадаємо, вчора спікер  Володимир Литвин написав в КСУ лист, в якому звернув увагу на те, що процедура обрання голови Верховної Ради є питанням внутрішньої організації роботи парламенту і  не може піддаватися конституційному нормоконтролю КСУ. "Закріплений в регламенті спосіб голосування жодним чином не обмежує повноваження парламенту самостійно приймати рішення з таких процедурних питань, і, безумовно, це питання його внутрішньої організації роботи", - зазначив Литвин в листі.

Минулої середи Рада змінила процедуру обрання та звільнення спікера. Якщо зараз голосування проводиться таємно, бюлетенями, і бюлетені при цьому повинні взяти не менше 300 депутатів, то, відповідно до змін, тепер голосування буде проводитися в залі кнопками, а для позитивного рішення достатньо 226 карток депутатів. Якщо КСУ визнає неконституційним існуючий нині механізм обрання і звільнення спікера шляхом таємного голосування бюлетенями, ця норма може бути прибрана з регламенту автоматично. В такому випадку повернеться норма, що діяла раніше, про обрання спікера в залі простою більшістю голосів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини