RU

КСУ відклав вибори в Києві на 2015 рік: копія рішення

30.05.2013, 15:42
КСУ відклав вибори в Києві на 2015 рік: копія рішення  - Фото
e6fc23c263d0c7d670d657f75d16f1ea.jpg
Конституційний суд України прийняв рішення за зверненням народних депутатів щодо дати виборів мера Києва і Київради.

Як передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, судді дійшли висновку, що вибори в Києві повинні проводитися одночасно з місцевими виборами в 2015 році.

У рішенні КСУ зазначено, що Конституція України встановлює одночасне проведення чергових виборів до Верховної Ради АРК, всіх місцевих рад та сільських, селищних, міських голів для забезпечення стабільності та безперервності існування влади.

"КСУ вважає, що проведення чергових виборів до Верховної Ради АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів одночасно на всій території України зміцнює основи унітарної форми державного ладу України, єдність і цілісність її території", - сказано в рішенні.

У тексті рішення також нагадується, що всі чергові місцеві вибори, крім виборів київського міського голови, Київської міської ради і Тернопільської обласної ради, відбулися 31 жовтня 2010 року, в той час як депутати Тернопільської облради були обрані на позачергових виборах 15 березня 2009 року, а депутати Київської міськради і мер Києва - на позачергових виборів 25 травня 2008 року.

"КСУ вважає, що для уніфікації термінів проведення всіх чергових виборів депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів та забезпечення можливості реалізації механізму одночасного їх проведення всі чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів мають відбутися в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень рад або голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 року, тобто, в останню неділю жовтня 2015 року. У цей термін мають відбутися і вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, обраних на позачергових виборах", - сказано в рішенні. При цьому до тексту рішення додаються чотири окремі думки суддів.

Копія рішення:

КСУ відклав вибори в Києві на 2015 рік: копія рішення

КСУ відклав вибори в Києві на 2015 рік: копія рішення

КСУ відклав вибори в Києві на 2015 рік: копія рішення

КСУ відклав вибори в Києві на 2015 рік: копія рішення

Нагадаємо, 2 червня закінчиться термін повноважень Київради. Після численних спроб опозиції призначити вибори у столиці, влада звернулася до Конституційного суду з проханням роз'яснити це питання.

На думку оглядачів, незаконне затягування владою виборів у столиці пов'язано з тим, що у них немає впевненості в перемозі голови КМДА
Олександра Попова ставленика Партії регіонів. В Адміністрації президента, вважають експерти, вирішили відкласти вибори на 2015 рік, щоб вибити з гонки свого головного конкурента Віталія Кличка, що має найвищий рейтинг у Києві, так як У 2015 році Кличко напевно буде балотуватися в президенти.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини