RU

КСУ схвалив європроект Януковича про незалежність суддів

24.09.2013, 11:27
КСУ схвалив європроект Януковича про незалежність суддів - Фото
3a6e4de94f125c97a57d21d7439a27d5.jpg
Конституційний суд схвалив президентський проект змін до Конституції про гарантії незалежності суддів. Прийняття такого закону потрібно для підписання асоціації з ЄС.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Конституційний суд дійшов висновку, що зміни, запропоновані президентом, не передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина та не спрямовані на ліквідацію незалежності або порушення територіальної цілісності України.

Розглянувши пропозицію призначати генерального прокурора безстроково, а не на п'ять років, як зараз, КСУ вирішив, що "надання генеральному прокурору України можливості здійснювати свої повноваження без обмеження п'ятирічним терміном сприятиме його неупередженості та незалежності, а також стабільності роботи очолюваної ним прокуратури України".

Крім цього, проект передбачає призначення і звільнення суддів не Верховною Радою, а президентом України за поданням Вищої ради юстиції. Передбачається, що згоду на затримання чи арешт судді також дає Вища рада юстиції, а не парламент. Встановлюється граничний вік перебування на посаді судді - 70 років, віковий ценз для призначення суддею підвищується з 25 до 30 років.

Нагадаємо, опозиція наполягає на тому, щоб до Конституційного суду України був направлений і їх проект змін до Конституції щодо незалежності суддів, який, зокрема, передбачає ліквідацію Конституційного суду і передачу його повноважень Верховному суду України.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини