КСУ схвалив судову реформу

22.01.2016, 12:45
КСУ схвалив судову реформу - Фото
e3a9bd9c35efcbf068b182b3b5e84977.jpg
Проект змін до Конституції в частині судової реформи відповідає вимогам ст. 157 і 158 Конституції України. Такий висновок оприлюднив сьогодні голова Конституційного суду України Юрій Баулін, передає кореспондент ЛІГА.net.

Згідно з висновком, пропоновані зміни не спрямовані на ліквідацію незалежності або порушення територіальної цілісності України.

Аналогічний проект цим складом парламенту не розглядався. Воєнний стан в Україні або на частині її території не введено. Пропоновані зміни і доповнення не передбачають обмеження або скасування прав і свобод людини і громадянина.

Баулін також повідомив, що до висновку додаються окремі думки суддів КСУ. Скільки суддів і які думки висловили, глава суду не уточнив.

Нагадаємо, 22 грудня 2015 року Верховна Рада направила проект судової реформи до Конституційного суду.

Як повідомив, представляючи документ, представник президента у Верховній Раді Степан Кубів, проект відповідає міжнародним стандартам і враховує висновки Венеціанської комісії.

Зокрема, повноваження щодо призначення та звільнення суддів безстроково передаються від Верховної Ради Вищій раді правосуддя. Рада складатиметься з 21 члена. 10 з них буде делегувати з'їзд суддів, по 2 - парламент, з'їзд адвокатів, конференція прокурорів, з'їзд вищих навчальних та наукових закладів. Глава Верховного Суду входить до складу Вищої ради правосуддя автоматично.

Передбачено призначення на посади на конкурсній основі. Невиконання суддею обов'язку пояснити походження свого майна тягне за собою звільнення. Повноваження давати згоду на затримання судді передаються Вищій раді правосуддя. Суддя може бути затриманий без такої згоди, якщо він затриманий при скоєнні тяжкого злочину.

Читайте також:  Звільняти і призначати суддів буде Вища рада правосуддя

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников