RU

КСУ: позбавити імунітету нардепів можна, президента й суддів - ні

11.07.2012, 15:43
КСУ: позбавити імунітету нардепів можна, президента й суддів - ні - Фото
5586844974caba9e61fd63aef976e6cc.jpg
Конституційний суд України визнав відповідною Конституції пропозицію позбавити недоторканності народних депутатів і неконституційною - позбавити недоторканності президента України і суддів. Відповідне рішення від 10 липня було оприлюднено сьогодні.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, відповідно до рішення суду, положення проекту змін до Конституції N10530, якими пропонується позбавити недоторканності народних депутатів, відповідають вимогам статей 157 і 158 Основного закону. У той же час, не відповідають вимогам частини 1 статті 157 Конституції України положення, якими пропонується позбавити недоторканності президента України, оскільки запропоновані зміни можуть призвести до обмеження прав і свобод людини, а також ліквідації незалежності та порушення територіальної цілісності.

Що стосується недоторканності суддів, то, на думку КСУ, пропозиція позбавити їх недоторканності не може привести до ліквідації незалежності та порушення територіальної цілісності, може спричинити за собою обмеження прав і свобод людини. Зокрема, позбавлення суддів недоторканності як однієї з гарантій незалежного правосуддя може опосередковано привести до обмеження права на судовий захист, гарантований статтею 55 Конституції України.

При прийнятті рішення судді КС приймали до уваги як раніше прийняті рішення КС, так і ряд міжнародних документів, ратифікованих Україною.

Нагадаємо, раніше депутати від провладної більшості у Верховній Раді запропонували позбавити парламентаріїв депутатської недоторканності. Опозиція підтримала пропозицію, але з умовою, що недоторканності будуть позбавлені президент і судді.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини