RU

КСУ погодився урізати недоторканність нардепів

28.08.2012, 15:41
КСУ погодився урізати недоторканність нардепів - Фото
b5981f3fe52ffd88f099fcdb1361bb16.jpg
Конституційний суд України визнав конституційними пропозиції парламентської більшості щодо депутатської недоторканності. Відповідне рішення КС було оприлюднено сьогодні.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, суд визнав таким, що відповідає вимогам ст. 157 і 158 Конституції, проект змін до Основного Закону №3251 щодо гарантій недоторканності для окремих посадових осіб.

Спірний законопроект пропонує вилучити із статті 80 Конституції частину першу: "Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність". Частину третю цієї ж статті народні депутати хочуть викласти в новій редакції: "Народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього".

Крім цього, законопроект пропонує відкоригувати частину 3 статті 105 Конституції України. Згідно чинної редакції Конституції, звання президента зберігається за тим, хто обіймав цю посаду, довічно, - але тільки в тому випадку, якщо він не був усунений з поста президента в порядку імпічменту. Законопроект більшості рекомендує слова "якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту" теж виключити.

Нагадаємо, народний депутат - представник президента в парламенті Юрій Мірошниченко, представляючи цей проект, пояснив, що мова йде не про пряме зняття недоторканності, а про суттєве обмеження депутатського імунітету. Зокрема, згідно з документом, у відношенні народних депутатів може бути порушено кримінальну справу, проводиться слідство, але позбавити їх свободи або заарештувати можна тільки після того, як вирок суду вступить в силу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини