RU

КСУ дозволив Раді звільнити Литвина за новою спрощеною процедурою

12.07.2012, 15:11
КСУ дозволив Раді звільнити Литвина за новою спрощеною процедурою - Фото
8c4fe914bdc189b5439f6b03624f6c3f.jpg
Конституційний суд України визнав неконституційною чинну процедуру обрання та звільнення голови Верховної Ради - таємним голосуванням бюлетенями, які повинні взяти мінімум 300 народних депутатів. Таке рішення голова КСУ Анатолій Головін оголосив сьогодні.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, КСУ визнав не відповідними Конституції положення п'ятої та шостої частини статті 75, а також четвертої частини статті 77 закону "Про регламент Верховної Ради".

Частина 5 статті 75 регламенту передбачає, що рішення щодо кандидатур на посаду спікера приймається таємним голосуванням шляхом подачі бюлетеня. У частині 6 статті 75 прописано, що обраним спікером вважається кандидат, який одержав більшість голосів депутатів від конституційного складу парламенту, якщо бюлетені для таємного голосування взяли не менше двох третин депутатів від їх фактичної чисельності.

Відповідно до частини 4 статті 77 регламенту, рішення про відкликання спікера приймається таємним голосуванням, яке вважається таким, що відбулося, якщо бюлетені отримали не менше двох третин депутатів від їх фактичної чисельності.

Конституційний суд України вважає, що обрання та відкликання голови Ради таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів, - тобто, прийняття рішення не на пленарному засіданні парламенту, - суперечить частині 2 статті 84 Конституції України, згідно з якою рішення Ради приймаються виключно на її пленарних засіданнях. КСУ дійшов висновку, що таємне голосування шляхом подачі бюлетенів не забезпечує відкритості в роботі парламенту.

Положення, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення рішення Конституційним судом.

Це означає, що тепер голосування буде проводитися в залі кнопками, а для позитивного рішення достатньо 226 карток депутатів. Стара норма буде прибрана з регламенту Верховної ради автоматично.

Нагадаємо, конституційне подання щодо процедури відставки й обрання спікера в КСУ подав 51 народний депутат. Виробництво за поданням депутатів КСУ відкрив 9 липня, а вже 11 липня - виніс рішення. Зазвичай справи в Конституційному суді чекають свого розгляду по кілька місяців.

Вчора спікер Володимир Литвин написав в КСУ лист, в якому звернув увагу на те, що процедура обрання голови Верховної Ради є питанням внутрішньої організації роботи парламенту і не може піддаватися конституційному нормоконтролю КСУ. "Закріплений в регламенті спосіб голосування жодним чином не обмежує повноваження парламенту самостійно приймати рішення з таких процедурних питань, і, безумовно, це питання його внутрішньої організації роботи", - зазначив Литвин в листі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини