RU

КСУ дозволив депутатам ще півроку приховувати великі витрати

20.03.2012, 13:23
КСУ дозволив депутатам ще півроку приховувати великі витрати - Фото
45d5b55dfb95783859c85545addce7f4.jpg
Конституційний суд України (КС) визнав неконституційним положення закону "Про засади запобігання та протидії корупції", згідно з яким держслужбовці і депутати повинні були декларувати свої витрати та витрати своїх родин з дня вступу в дію даного закону 1 липня 2011 року.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, згідно з рішенням КСУ, відповідне положення вступає в силу на шість місяців пізніше - з 1 січня 2012 року.

З поданням з даного питання в КСУ звернулися 53 народних депутати, зокрема, від фракції Партії регіонів.

Заступник голови КСУ Юрій Баулін пояснив, що відомості про витрати осіб, уповноважених на здійснення функцій держави та місцевого самоврядування, фактично будуть задекларовані з 1 січня 2013 року, оскільки "людина повинна зібрати ці дані, починаючи з 1-го січня 2012 року".

Нагадаємо, раніше лідер парламентських регіоналів Олександр Єфремов, коментуючи причину подання до Конституційного суду подання про можливе скасування норми для заповнення декларації у частині витрат на суму вище 150 тисяч гривень в 2012 році, заявив, що чиновникам буде складно зібрати чеки своїх покупок за минулий рік для декларування витрат: "Закон був прийнятий в липні 2011, і там діють жорсткі терміни. Таким чином, виходить, що всі, хто підпадає під цей закон, повинні збирати всі чеки протягом року. Як за півроку, які залишилися (до оприлюднення декларації), ми можемо задекларувати видатки за попередній рік?"
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини