RU

КСУ взявся за Антикорсуд. Депутати ОПЗЖ хочуть визнати цей суд незаконним

17.09.2020, 11:15
КСУ взявся за Антикорсуд. Депутати ОПЗЖ хочуть визнати цей суд незаконним - Фото
Вищий антикорупційний суд (Фото: пресслужба ВАКС/Facebook)

Конституційний суд відкрив провадження за поданням народних депутатів щодо конституційності закону про Вищий антикорупційний суд (ВАКС), повідомила в telegram постійна представниця Верховної Ради в КСУ, народна депутатка Слуги народу Ольга Совгиря.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net тільки головне у вашій пошті

Які аргументи привели автори подання:

1. ВАКС є судом, створення яких за Конституцією не допускається.

2. Апеляційна палата ВАКС окремий квазісудовий орган з антиконституційних повноважень. Він позбавляє людину права на апеляційне оскарження рішення.

3. Участь міжнародних експертів у формуванні суддівського корпусу ВАКС можна розцінити як зовнішній вплив і посягання на суверенітет в управлінні державними справами.

А ось які аргументи щодо конституційності закону:

1. ВАКС не особливий, а постійно діючий вищий спеціалізований суд, можливість створення якого передбачена Конституцією. Він входить до єдиної судової системи України, дотримується законних процедур і виконує функції суду першої та апеляційної інстанцій щодо кримінальних злочинів.

2. У складі ВАКС була створена Апеляційна палата для розгляду справ в апеляційній інстанції, вона є автономною щодо організації, персоналу та фінансів.

3. Норма про участь міжнародних представників при відборі суддів, на думку Венеціанської Комісії, є одним із ключових елементів закону про вищий антикорсуд.

Справа буде розглядатися в порядку усного виробництва коли на засіданні слухають учасників справи, фіксуючи їхні виступи за допомогою технічних засобів і протоколу.

ДОВІДКА. 22 липня 49 депутатів, більшість яких представляє ОПЗЖ, звернулися до КСУ із поданням щодо визнання закону про ВАКС неконституційним.

Автори подання просили визнати цю справу невідкладною і розглянути її протягом місяця.

Читайте також: КСУ про карантин: Кабмін не має права обмежувати конституційні права

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини