RU

КСУ визнав неконституційним невідкладний законопроект Зеленського

21.11.2019, 13:27
КСУ визнав неконституційним невідкладний законопроект Зеленського - Фото
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента

Конституційний суд визнав ініційований президентом  Володимиром Зеленським законопроект №1016 про уповноважених Верховної Ради таким, що не відповідає ч. 1 ст. 157 Конституції. Про це повідомляє прес-служба суду.

Законопроектом пропонувалося внести зміни до Конституції, що дозволяють парламенту вибирати своїх уповноважених, які стежили б за виконанням законів у певних сферах. Статус цих уповноважених повинен був визначатися спеціальним законом.

Читайте також: Велика палата КСУ розгляне позбавлення Януковича звання президента

Конституційний суд визнав таке розширення повноважень Ради необгрунтованим. Згідно з висновком КСУ, воно може привести до юридичної невизначеності, звуження повноважень омбудсмена, а також порушення балансу між гілками влади.

У той же час він відповідає формальним вимогам ч. 2 ст. 157 (не можна вносити зміни до Конституції під час воєнного чи надзвичайного стану) і ст. 158 (законопроект про внесення змін до Конституції, який розглядався Верховною Радою, і не був нею прийнятий, може бути знову поданий до парламенту не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення). Більш детальне обґрунтування можна прочитати на сайті суду.

  • Раніше КСУ оцінив законопроект Зеленського про законодавчу ініціативу народу.

Читайте також: Верховний суд оскаржить судову реформу Зеленського в КСУ

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини