RU

КСУ: Указ Зеленського про відсторонення Тупицького може заблокувати роботу суду

05.01.2021, 19:26
КСУ: Указ Зеленського про відсторонення Тупицького може заблокувати роботу суду - Фото
Олександр Тупицький (Фото: пресслужба КСУ)

Судді Конституційного суду заявили, що звільнення або тимчасове відсторонення суддів КСУ регулюється виключно Конституцією, в незалежності від того, хто їх призначив. Про це йдеться в заяві суддів КСУ за підсумками зборів щодо указу президента про відсторонення глави КСУ  Олександра Тупицкого.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Судді наполягають, що підстави і порядок звільнення, затримання або припинення повноважень судді КСУ регулюються виключно Конституцією, і зазначають, що органи державної влади повинні дотримуватися її приписів, інакше це "може призвести до блокування роботи" суду.

КСУ опублікував висновок Науково-консультативної ради КСУ щодо указу.

У документі наголошується, що особливий статус суддів КСУ передбачає спеціальні законодавчі гарантії їх незалежності, зокрема і в аспекті звільнення або тимчасового відсторонення.

У Конституції закріплено однаковий юридичний статус усіх суддів КСУ, незалежно від того, хто їх призначає, йдеться у висновку ради.

"Міжнародно-правові акти, Конституція, а також офіційна конституційна доктрина України визнають, що незалежність і недоторканність суддів КС", яка є невід'ємною складовою їхнього статусу, має дорівнювати незалежності і недоторканності інших суддів", – йдеться у висновку.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини